Hlavní navigace

Nárok na čerpání dovolené 2 týdny vcelku

• (neregistrovaný) 188.246.111.---

19. 4. 2015 9:10

Dobrý den, prosím o radu. Naše vedoucí nás upozornila, že vzhledem k množství práce, kterou máme, si nemůžeme vzít více než 1 týden dovolené v kuse. Myslím, že to odporuje zákoníku práce, který naopak říká, že alespoň jedna část dovolené musí činit nejméně 2 týdny vcelku. Navíc pokud si chceme vzít dovolenou, tak nám ji dá pouze tehdy, když máme hotovou práci, kterou bychom dělali běžně v tu dobu, kdy chceme dovolenou, tudíž musíme třeba během týdne mít práci hotovou na 14 dní. Je takový přístup vůbec přípustný? Můžete mi prosím poradit jak postupovat? Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 4. 2015 10:08

katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

Re: Nárok na čerpání dovolené 2 týdny vc
      §217ZP
      Poskytuje-li se zaměstnanci dovolená v několika částech, musí alespoň jedna část činit nejméně 2 týdny vcelku, pokud se zaměstnanec se zaměstnavatelem nedohodne na jiné délce čerpané dovolené.
      Jestliže jste schopni "během týdne mít práci hotovou na 14 dní", je něco špatně v organizaci práce. Podmiňovat tím dovolenou nejde.

• 19. 4. 2015 12:44

Petruška M. (neregistrovaný) 188.246.111.---

Děkuji za reakci. Abychom zvládli udělat tak velké množství práce během týdne, musíme zůstávat v práci ten týden déle a pracovat mnohem rychleji než obvykle, pod tlakem a ve stresu, bohužel... Bojíme se, když se ozveme, že chceme mít dovolenou delší než týden, že už nám neprodlouží smlouvu. Je velká nezaměstnanost a paní vedoucí nás tím drží v šachu...

• 19. 4. 2015 13:13

katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

Můžete mi prosím
      >>>poradit
      >>>jak postupovat? Děkuji.

>Děkuji za reakci. Abychom zvládli udělat tak velké
      >množství práce během týdne, musíme zůstávat v práci ten
      >týden déle a pracovat mnohem rychleji než obvykle, pod
      >tlakem a ve stresu, bohužel... Bojíme se, když se
      >ozveme, že chceme mít dovolenou delší než týden, že už nám
      >neprodlouží smlouvu. Je velká nezaměstnanost a paní
      >vedoucí nás tím drží v šachu...

Když se bojíte ozvat, tak jakou chcete radu?
      Napsala jsem vám, jak by to být mělo. Jiné řešení než že se ozvete mě nenapadá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).