Hlavní navigace

Převod na nového zaměstnavatele

 • (neregistrovaný) 90.180.215.---

  22. 4. 2015 11:26

  Dobrý den,
  pracuji ve firmě jako uklízečka. Včera nám majitelka oznámila, že k 1.6. končí ale, že nás k 1.8. převezme nový majitele. Nevíme, jak tuto situaci řešit. Co ta doba od 1.6. do 1.8.?? Zítra máme ještě sezení, kde nám k tomu prý řekne víc, tak abychom byli na ni připraveni.Jde to takto vůbec udělat?? ´Máme jít na ÚP? Nebo máme nárok na nějaké vyrovnání za 2 dva měsíce?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 4. 2015 11:32

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: Převod na nového zaměstnavatele
   Pokud se oba zaměstnavatelé dohodnou na převzetí zaměstnanců se všemi jejich právy a povinnostmi, pak to pro zaměstnance znamená pouze to, že se jejich zaměstnavatel bude jmenovat jinak. Nic jiného se pro ně nemění, stále zůstávají v platnosti jejich pracovní smlouvy, pracovní poměry nekončí a neuzavírají se nové pracovní smlouvy, zkrátka vše běží dál. Ale k převzetí samozřejmě musí dojít ze dne na den, ne že nějakou dobu budou bez zaměstnavatele.
   Pokud by zaměstnavatelé nedohodli na převzetí zaměstnanců, pak to musí dosavadní zaměstnavatel řešit - výpovědí s nárokem na odstupné nebo dohodou. Uvidíte, jak Vám to zítra vysvětlí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).