Hlavní navigace

Nemocný nezastižen

 • (neregistrovaný) 93.153.9.---

  23. 4. 2015 7:26

  Prosím jak máme dál postupovat? Předem moc děkuji za radu:

  >>Dobrý den, ve čtvrtek jsme provedli kontrolu
  >>nemocného
  >>(nemocný od 3.4.2015), nebyl doma. dva zvonky a ani
  >>na
  >>jeden nereagoval, zvonili jsme na každý 2x a ještě ke
  >>všemu pěkně štěkal pesan, zanechali jsme protokol. V
  >>pátek nemocný poslal mail, že údajně spal a neslyšel
  >>nás. Nevěříme mu, jak máme dál postupovat?
  >
  >Nemocný zatím nebývám, ale děsím se toho, až to
  >přijde. Do uši si dávám špunty, jinak spát nemohu (v době
  >nemoci se předpokládá i přes den). V tomto případě
  >zvonek neslyším, , je o poschodi níž, jen mobil u postele.
  >To je takový problém nemocného prozvonit na mob. Když
  >do malé chvíli ke dveřím nepřijde, tak asi doma není.
  >Pak teprve dělat závěry.

  Ne, problém to opravdu není, ale kdyby jste četl co jsem psal, tak jsme zvonily na každý zvonek 2x a doba strávená před domem byla 10min(zapsáno do protokolu). Nejsem zarputilec a zastáncem každého nachytat, kontroli normálně neprovádíme a když, tak k tomu máme důvod. Proto se tu ptám na řešení dalšího postupu.A možná se mýlím, ale pokud přijde na kontrolu ossz tak je také nezajímá mobil, ale funkční zvonek.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 4. 2015 7:40

   all (neregistrovaný) 46.227.168.---

   Re: Nemocný nezastižen
   Zkuste si přečíst odkaz

   http://www.mesec.cz/clanky/vypoved-z-prace-muze-prijit-i-za-opakovane-pretahovani-vychazek/

  • 23. 4. 2015 8:04

   Tom S. (neregistrovaný) 93.153.9.---

   Re: Nemocný nezastižen
   moc děkuji, ale výpověď je pro nás bezpředmětná. Zaměstnanec dal sám výpověď a má k firmě určité závazky, které vedení chce aby splnil do doby než skončí pp. Takže potřebujeme jiný postih.

  • 23. 4. 2015 8:14

   henrietti (neregistrovaný) 213.192.4.---

   Re: Nemocný nezastižen
   Zjistí-li zaměstnavatel při kontrole dodržování léčebného režimu jeho porušení, postupuje podle § 192 odst. 6 zákoníku práce. Vyhotoví o kontrole písemný záznam s uvedením skutečností, které podle jeho názoru znamenají porušení léčebného režimu. Stejnopis tohoto záznamu doručí zaměstnanci, který léčebný režim porušil, okresní správě sociálního zabezpečení příslušné podle místa pobytu zaměstnance v době dočasné pracovní neschopnosti a ošetřujícímu lékaři. Záznam ovšem ještě není právním úkonem, který by zakládal nebo měnil práva a nároky zaměstnance.

   Podle zjištěných okolností, které svědčí o porušení léčebného režimu, může zaměstnavatel zaměstnanci snížit nebo neposkytnout náhradu mzdy nebo platu. Zaměstnanci, kteří budou postiženi na náhradě mzdy, se budou zřejmě snažit prokazovat, že neporušili léčebný režim. Nedojde-li k dohodě, pak nebude zbývat jiný postup než soudní řízení.
   .........
   On totiž není zákon dotáhnutý do konce a zaměstnavatel sice může kontrolovat, ale ze zákona není kontrolní orgán. Takže u soudu budete stát jako tvrzení proti tvrzení. Někteří zaměstnavatelé nahrávají kontroly na videokameru, aby měli záznam, kdy, kde opravdu zvonili, jak dlouho ...

  • 23. 4. 2015 8:41

   iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

   Re: Nemocný nezastižen
   Když už jsme u těch paragrafů, tak zaměstnavatel není oprávnět kontrolovat dodržování léčebného režimu ale výhradně jen dodržování režimu dočasně práce neschopného pojištěnce co do místa pobytu a dodržování vycházek.
   Zaměstnavateli principiálně není známa ani nemoc zaměstnance, natož pak nařízený způsob její léčby. Léčebný režim kontorluje výhradně OSSZ.

  • 23. 4. 2015 8:57

   Lenka F. (neregistrovaný) 90.178.39.---

   Re: Nemocný nezastižen
   Kontrolovali jste nejspíš 16.4., což byl už předposlední den náhrady zaměstnavatele. Takže byste stejně neměli moc co řešit, na výpověď by jedna kontrola asi nestačila. Bylo by bývalo lepší požádat o kontrolu ze strany OSSZ, ta má taky lepší možnost postihovat porušování léčebného režimu. Ne že bych byla příznivcem šikany nemocných, ale jednou jsme tento krok udělali když jsme se dozvěděli, že "nemocný" doma údajně opravuje střechu. Sice ho kontrola nenachytala, ale den po kontrole přišel požádat o dohodu o ukončení (a nebyl to pracant, kterého by byla škoda).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).