Hlavní navigace

Dovoz zboží z Číny a DPH

• (neregistrovaný) 78.111.126.---

6. 5. 2015 17:08

dobrý den,klient dováží zboží z Číny,mám fakturu ale bez DPH,jak se v daňovém přiznání vyčíslí DPH,prý má být jak na vstupu tak na výstupu,ale nevím kdo ji má vypočítat...prosím moc o radu,děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 5. 2015 17:16

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Re: dovoz zboží z Číny a DPH
      A máte JSD? Jednotný správní doklad, neboli JSD, je formulář, na kterém vám celnice vyměří clo při dovozu zboží ze zemí mimo Evropskou unii. Cenu zboží, která tvoří základ pro clo a DPH, stanoví celnice. Tato cena se ve většině případů liší od ceny, která je výsledkem přepočtu přijaté faktury v cizí měně na české koruny.

• 6. 5. 2015 17:42

jaggy (neregistrovaný) 78.111.126.---

JSD nemám asi mi ho klient zapoměl dát,mám pouze potvrzení od DHL kde vyčíslili clo a ještě dovozní doklad EU, který není daňovým dokladem...takže mi musí dodat JSD jestli tomu dobře rozumím.

• 6. 5. 2015 20:14

alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

daňový doklad je právě ten dovozní doklad, nevím, proč tam DHL uvádí, že to není daňový doklad
      sečtete hodnotu zboží (přepočet na Kč celním kurzem uvedeným na JSD), clo a případnou dopravu do 1. místa určení v ČR a dostanete základ daně pro výpočet DPH, dle sazby uvedete v ř. 7 nebo 8 a 43 nebo 44 přiznání (pokud slouží pro podnikání)

• 6. 5. 2015 20:33

jaggy (neregistrovaný) 78.111.126.---

moc děkuji, dělám mu DPH první měsíc,tak snad to bude správně...a jeětě jeden dotaz to DPH bude stejná částka na vstupu i na výstupu že, takže nula od nuly pojde jestli se nemýlím

• 7. 5. 2015 6:49

alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

pokud má plný nárok na odpočet, pak je nulová daňová povinnost

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).