Hlavní navigace

Zůstatek na účtu

  • (neregistrovaný) 77.236.192.---

    6. 5. 2015 18:33

    Prosím můžu mít na účtu 042xxx k 31.12. zůstatek?Jedná se o dlouhobý majetek,který v roce 2014 byl pořízen 20.12.V roce 2014 bych ho neodepisovala a zařadila do majetku až v roce 2015,kdy ho začnu odepisovat.Děkuji za názory a infa.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 5. 2015 20:21

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: zůstatek na účtu
      záleží, kdy byl uveden do užívání - viz §7 odst. 11 vyhl. č. 500/2002 Sb.
      Dlouhodobým hmotným majetkem se stávají pořizované věci uvedené do stavu způsobilého k užívání, kterým se rozumí dokončení věci a splnění technických funkcí a povinností stanovených zvláštními právními předpisy12) pro užívání (způsobilost k provozu). Obdobně se postupuje v případě technického zhodnocení. Toto ustanovení se nepoužije v případě nabytých věcí, které před nabytím byly uvedeny do stavu způsobilého k užívání a nevyžadují montáž u nabyvatele.
      pokud jsou splněny podmínky, měl by být převden na 02x, počátek účetního odpisování si nastavíte ve vnitřní směrnici - např. od měsíce následujícího po měsíci zařazení do užívání
      daňový odpis můžete uplatnit pro 1. rok odpisování nebo jej přerušit

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).