Hlavní navigace

Nevýhodný prodej bytu

  • (neregistrovaný)

    10. 5. 2015 23:51

    Dobrý den, v březnu 2015 jsem prodávala byt za 1,1 milionu.Potrebovala jsem nutně penize,byla jsem ve velké tísni tak jsem byt musela prodat.Clovek který ho ode mne koupil ho do měsíce preprodal za 1,9 milionu.Citim se zneuzita, mužů s tím něco dělat nebo už je to úplně zbytečně to dal řešit.Nelibi se mi ze jsem byla takhle zneuzita jen proto ze jsem musela něco nutné zaplatit.
    Předem díly za jakoukoliv odpověď
    JN

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 5. 2015 7:11

      Karlik122 (neregistrovaný)

      Re: Nevýhodný prodej bytu
      Nechápu, co chcete řešit. Prostě ten člověk byl šikovný a našel dobrého kupce. Byl to už jeho byt,tak si s tím mohl dělat co chce.
      Nechápu o jakém zneužití to píšete? byt jste prodala na základě smlouvy, kde byla uvedena cena se kterou jste obě smluvní strany souhlasily,tak o co vám,jde?

    • 11. 5. 2015 8:28

      katka2 (neregistrovaný)

      Re: Nevýhodný prodej bytu
      Já bych to tak černě neviděla. Jenže to chce šikovného právníka.

    • 11. 5. 2015 8:39

      all (neregistrovaný)

      Re: Nevýhodný prodej bytu
      A proč ? To je snad naprosto normální. Vy jste byla v nouzi, potřebovala peníze, tudíž jste byt prodala, tak abyste je získala. Kdybyste měla dostatek času, tak byste mohla hledat výhodnější nabídku ke koupi. On byt koupil a protože měl času dost, hledal kupce tak, aby prodal co nejvýhodněji. Na tom přece není nic divného. Žádné zneužití v tom nevidím !!!! On vás nezneužil, protože vás k prodeji nenutil, prostě využil vaší nabídky. Naprosto nechápu co se vám na tom nelíbí, vy jste nabídla, on koupil. On nabídl, někdo jiný koupil. Nic nezákonného v tom není. Něco jiného by bylo, kdyby byl třeba váš věřitel a k prodeji pod cenou vás nutil. Ale dle dotazu jste celou transakci provedla dle svého rozhodnutí. Co se s bytem děje po vašem prodeji, po tom vám ale vůbec nic není. I kdyby to prodal za 2 mega. Vaše rozhodnutí, že jste takového kupce nehledala .

    • 11. 5. 2015 8:56

      xy5

      Re: Nevýhodný prodej bytu
      >>>>Dobrý den, v březnu 2015 jsem prodávala byt za 1,1
      >>>>milionu.Potrebovala jsem nutně penize,byla jsem ve
      >>>>velké
      >>>>tísni tak jsem byt musela prodat.Clovek který ho ode
      >>>>mne koupil ho do měsíce preprodal za 1,9
      >>>>milionu.Citim
      >>>>se zneuzita, mužů s tím něco dělat nebo už je to
      >>>>úplně
      >>>>zbytečně to dal řešit.Nelibi se mi ze jsem byla
      >>>>takhle
      >>>>zneuzita jen proto ze jsem musela něco nutné
      >>>>zaplatit.
      >>>>Předem díly za jakoukoliv odpověď
      >>>>JN
      >

      >dle dotazu jste celou transakci provedla dle svého
      >rozhodnutí. Co se s bytem děje po vašem prodeji, po tom
      >vám ale vůbec nic není. I kdyby to prodal za 2 mega.
      >Vaše rozhodnutí, že jste takového kupce nehledala .

      Píšete, že jste byla ve finanční tísni. Zkuste to brát z pozitivní strany - byt jste prodala, peníze dostala a zaplatila dluhy (tedy, domnívám se, že jste je měla). Takže už dluhy nemáte, nenaskakuje penále... Mohlo to dopadnout hůř - byt jste mohla prodat, ale peníze jste nemusela dostat a kupující Vašeho bytu mohl byt prodat stejně dál. Teď by Vás třeba čekal soud - ať s kupujícím bytu nebo s věřiteli. Tak to berte, že to tak mělo být a radujte se ze života.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).