Hlavní navigace

Přefakturace § 92

  • (neregistrovaný) 93.153.127.---

    13. 5. 2015 11:36

    Obdrželi jsme fakturu za opravu na budově fakturu s §92 - daň odvede zákazník. Fakturu jsme uhradili a protože máme v budovu v nájmu, tak tuto opravu přefakturujeme majiteli budovy. Daň odvedeme my tj. ř. 25 daňového přiznání DPH. Vystavujeme fakturu - přefakturaci majiteli bez DPH a tuto přefakturaci neuvádíme vůbec do daňového přiznání DPH? Nebo přefakturujeme běžně s DPH majiteli budovy?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 5. 2015 11:39

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: přefakturace § 92
      přijmete fakturu v režimu, u vás v přiznání na ř. 10 a 43 + výpis z evidence jako odběratel
      při přefakturaci na plátce vy na ř. 25 a výpis z evidence jako dodavatel

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).