Hlavní navigace

Pronájem bytu

  • (neregistrovaný) 213.226.226.---

    18. 5. 2015 13:59

    Dobrý den, pronajímám byt dle §7, ale v budoucnu bych ho chtěl nájemci prodat. Kdy mohu, abych nemusel danit? Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 5. 2015 14:04

      .. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: pronájem bytu
      ZDP § 4
      Osvobození od daně (1) Od daně se osvobozuje
      b) příjem z prodeje nemovitých věcí neosvobozený podle písmene a), přesáhne-li doba mezi nabytím vlastnického práva k těmto nemovitým věcem a jejich prodejem dobu 5 let; doba 5 let se zkracuje o dobu, po kterou byly tyto nemovité věci prokazatelně ve vlastnictví zůstavitele v případě, že jde o prodej nemovitých věcí nabytých děděním od zůstavitele, který byl příbuzným v řadě přímé nebo manželem, nebo o dobu, po kterou prodávající vlastnil pozemek, jenž byl předmětem výměny v rámci pozemkových úprav, v případě prodeje pozemku nabytého výměnou od pozemkového úřadu, tato doba se započítává i do doby, která běží od vyřazení vyměněného pozemku z obchodního majetku; osvobození se nevztahuje na příjem z
      1. prodeje těchto nemovitých věcí, které jsou nebo v období 5 let před prodejem byly zahrnuty do obchodního majetku, ...
      ....
      Takže až po 5 letech po vyřazení z obchodního majetku.
      ....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).