Hlavní navigace

Zam. rod. příslušníků-prosím!

  • (neregistrovaný) 82.144.159.---

    20. 5. 2015 9:31

    Dobrý den, podnikatel se rozhodl zaměstnat manželku a syna ve firmě jako řádné zaměstnance, tj. na prac. smlouvu. Nejsem si jista, zda toto lze. Jaký § platí? Vím, že existuje - rodinný závod, kde dělení je jako spolupracující osoba. V článcích a diskusích jsem ale četla, že je to nedokonalá forma a moc se do toho podnikatelé nehrnou. Máte někdo zkušenosti a můžete prosím poradit? Děkuji !!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 5. 2015 9:37

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: zam. rod. příslušníků-prosím!
      Syna zaměstnant může, manželku ne.

      ZP:

      § 318
      Základní pracovněprávní vztah uvedený v § 3 nemůže být mezi manžely

    • 20. 5. 2015 9:41

      pavča (neregistrovaný) 82.144.159.---

      Re:
      Mockrát děkuji za rychlou odpověď. Přeji hezký a příjemný den !!!

    • 20. 5. 2015 9:48

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Vám také.
      >>>Dobrý den, podnikatel se rozhodl zaměstnat manželku a
      >>>syna ve firmě jako řádné zaměstnance, tj. na prac.
      >>>smlouvu. Nejsem si jista, zda toto lze. Jaký § platí?
      >>>
      >>>Vím, že existuje - rodinný závod, kde dělení je jako
      >>>spolupracující osoba. V článcích a diskusích jsem
      >>>ale
      >>>četla, že je to nedokonalá forma a moc se do toho
      >>>podnikatelé nehrnou. Máte někdo zkušenosti a můžete
      >>>prosím
      >>>poradit? Děkuji !!!
      >>
      >>Syna zaměstnant může, manželku ne.
      >>
      >>ZP:
      >>
      >>§ 318
      >>Základní pracovněprávní vztah uvedený v § 3 nemůže
      >>být
      >>mezi manžely
      >Mockrát děkuji za rychlou odpověď. Přeji hezký a
      >příjemný den !!!

    • 20. 5. 2015 10:45

      Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

      Re: Vám také.
      Jen se ujistím - ten podnikatel je OSVČ, ano? Nemluvíte náhodou o s.r.o.? (píšete o "firmě", tak se radši ptám). Protože v právnické osobě (s.r.o., a.s.), může zaměstnat koho chce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).