Hlavní navigace

Penzijní a daně

  • (neregistrovaný) 78.80.249.---

    20. 5. 2015 10:24

    Dobrý den,

    mám zaměstnance, který si přispívá na penzijní připojistění 18 tis. Kč ročně. Dostal potvrzení na možnost odečku 12000 Kč z daní.

    Prosím, jak dále postupovat ?
    To se uvádí potom ve vyúčtování daně ze závislé činnosti ?

    Omlouvám se, s tímto nemám zkušenost.

    Děkuji předem za pomoc a vysvětlení.
    Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 5. 2015 10:33

      jana99 (neregistrovaný) 78.80.249.---

      Re: penzijní a daně
      no až teď :-(
      ale potřebovala bych to vysvětlit i do budoucna

    • 20. 5. 2015 10:47

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: penzijní a daně
      Pokud mu příště budete dělat roční zúčtování daní, zaměstnanec musí požádat v prohlášení a doložit doklady do 15. 2. Jestli vám to přinesl až teď, tak mu vystavte potvrzení o zdanitelných příjmech, ať si podá daňové přiznání.

      Podle ZDP § 15, odst.5 může odečíst 6000,- Kč ze základu daně.

    • 20. 5. 2015 10:35

      Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

      Re: penzijní a daně
      Kromě toho, pokud zaplatil za rok 2014 na penzijko 18000 Kč, může odečíst pouze 6000 Kč, ne 12000.
      Dělala jste mu na základě jeho žádosti roční zúčtování a vracela mu nějakou daň? Pokud ano, kdy Vám předal toto potvrzení? A uvedl to při žádosti o RZD ve svém daňovém prohlášení?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).