Hlavní navigace

Nárok dph z poskynutné platby

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:919f:----:----:----:----:----

    21. 5. 2015 14:59

    Dobrý den,

    nakupujeme vybavení do posilovny (bude to hmotný majetek), dostali jsme daňový doklad k přijaté záloze 28.4.2015. Vybavení je ale na cestě a dorazí až v červnu. Mohu si vynárokovat DPH již teď v dubnovém DPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 5. 2015 15:06

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: nárok dph z poskynutné platby
      Pokud jste daňový doklad k přijaté platbě obdrželi v dubnu a posilovnu provozujete jako svou ek.činnost, tak Ano - nárok na odpočet DPH bude v Přiznání k DPH 4/2015.

    • 21. 5. 2015 15:20

      FFL (neregistrovaný) 2a00:1028:919f:----:----:----:----:----

      Re: nárok dph z poskynutné platby
      ale my jsme ještě nedostali to vybavení, tj posilovna stále není v provozu - mě kdysi vyhodili na FU z nároku nákup auta z důvodu, že nebylo ještě uvedeno do provozu (např nákup 28.2., přepis do technického pr až 2.3. -tedy nárok až v 3-2015)
      tak nevím jestli mohu vynárokovat u vybavení do posilovny, když to vybavení stále ještě nemáme fyzicky

    • 22. 5. 2015 12:21

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: nárok dph z poskynutné platby
      Vy máte nárok si uplatnit odpočet DPH z Daňového dokladu §72 a tím je pro vás DD k přijaté platbě (tzn. z té uhrazené zálohy). Dodavatel má povinnost FÚ toto DPH z uhrazené zálohy odvést k datu platby a vy až máte DD si toto DPH můžete nárokovat §73/1.
      Po zařazení HM do užívání uvedete hodnotu pořízeného HM ještě evidenčně v Přiznání k DPH do ř. 47.

    • 22. 5. 2015 12:26

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: nárok dph z poskynutné platby
      U pořízeného auta, šlo zřejmě o to, že jste DD s DUZP 28.2. obdrželi až v březnu, Ne v únoru, a proto byl nárok na odpočet DPH až v měsíci březnu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).