Hlavní navigace

Lze daň.opravnou položku?

  • (neregistrovaný) 77.242.90.---

    22. 5. 2015 10:25

    Náš dlužník vstoupil do insolvenčního řízení. Bohužel jsme se nestihli s pohledávkou přihlásit.
    Jak nyní vytvořit daňovou opravnou položku (a následně daňový odpis pohledávky) - je nějaká možnost? Např. přihlásit se do IŘ teď, i když pohledávka nebude uspokojena, ale bude podklad pro daň. OP?
    Děkuju moc za vysvětlení.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 5. 2015 13:25

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Lze daň.opravnou položku?
      jaká částka? vznikla pohledávka před 1.1.2014? kdy je splatná?

    • 22. 5. 2015 13:48

      LK (neregistrovaný) 77.242.90.---

      Re: Lze daň.opravnou položku?
      Jsou to fa z roku 2014, nejde o velkou částku - Kč 2 000,--, ale toto mě zajímá - zda pro daň. OP musíme být přihlášeni do IŘ nebo už nemáme šanci ... Díky.

    • 22. 5. 2015 14:34

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Lze daň.opravnou položku?
      můžete vytvořit daňovou OP - ale ne dle §8, ale dle §8c ZoR

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).