Hlavní navigace

DPP a HP..zdanění

• (neregistrovaný) 212.158.129.---

24. 5. 2015 7:58

Dobrý den,
    prosím o odpověď. Jsem na RD a pobírám RP. U jednoho zamtele mám sepsanou DPP do deseti tisíc a mám u něj podepsané prohlášení. Teďv polovině května jsem nastoupila ještě k jinému zamteli na HPP, ale sleva na poplatníka bude ještě v květnu uplatněná u zamtele č.1... teď mě účetní 1.zaměstanavatele psala, že potřebuje vědět moji mzdu za květen, že musí za mě odvést v květnu část daně... Můžu se zeptat, co to je? Vždyť se ještě pro věten nic nemění...tak jak je to možné? A proč k tomu případně potřebuje vědět moji mzdu u jiného zaměstnavatele? Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 5. 2015 9:49

katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

Re: DPP a HP..zdanění
      To by mělo smysl u zdravotního pojištění, což se vás netýká, protože za á jste na RD a za bé máte DPP do 10000. U daně je to úplně mimo mísu. Budete se jí muset zeptat, co vlastně myslí.

• 24. 5. 2015 10:51

misaaaa (neregistrovaný) 212.158.129.---

Děkuju...já si právě myslím, že je to nesmysl, ale paní je prý dlouholetá účetní a má to prý zmáknuté...no zkusím to vyzjistit...děkuju ještě jednou..hezkou neděli

• 24. 5. 2015 11:14

katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

Ledaže je aktivní a snaží se vám daň "optimalizovat", protože u prvního neuplatníte celou slevu, a možná by bylo pro vás teď výhodnější uplatnit u druhého . Můžete trvat na tom, že za květen chcete slevu u prvního a pak jí není nic do toho, kolik dostanete u druhého.

• 24. 5. 2015 20:19

misaaaa (neregistrovaný) 212.158.129.---

Já právě chci upatnit celou slevu u prvního, navíc u něj celý květen budu pracovat také... Jak jsem psala, zkusím zjistit, co tím myslí...děkuji :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).