Hlavní navigace

Vstupní cena stolní lampičky

• (neregistrovaný) 81.91.218.---

26. 5. 2015 13:41

Dobrý den, máme v práci spor a nevíme si rady. Koupili jsme stolní lampičku ale v balení nebyla žárovka takže jsme jí přikoupili. Vstupní cena této lampy je tedy součet jak lampy tak i žárovky- nebo jen lampa bez žárovky?
    Děkuji za odpověď A.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 5. 2015 13:53

Maci_K (neregistrovaný) 37.188.128.---

Re: Vstupní cena stolní lampičky
      To myslíte vážně? Tohle řešíte?
      Kolik ta lampička stála?
      Žárovky asi nekupujete jen do té jedné lampičky, že? My máme vždycky pár kousku v šuplíku v zásobě.
      Dala bych do majetku bez ceny žárovky a žárovku dala do spotřeby.

M.

• 26. 5. 2015 13:56

A. (neregistrovaný) 81.91.218.---

Děkuji - ano vážně toto řešíme přímo šéfová nařídila zjistit na netu jak to je správně :-)
      Děkuji za odpověď

• 26. 5. 2015 14:03

Maci_K (neregistrovaný) 37.188.128.---

Já bych to udělala, tak jak jsem napsala, jestli je to "správný" postup, nevím, ale rozhodně je žárovka výměnná, spotřební věc, je to zanedbatelná částka.
      Ještě takto - mám doma lampu, do které jsou super drahé zářivečky - taková malá zářivka, která stojí 350 Kč (za 10 let používání jsem jí vyměňovala jednou). Tak pokud by to bylo něco takového, tak bych to do ceny majetku dala, ale pokud je to obyč. žárovka třeba do 100 Kč, hodila bych to do spotřeby :-)
      M.

• 26. 5. 2015 14:07

A. (neregistrovaný) 81.91.218.---

Ono správně by v pořizovací ceně měli být všechny náklady aby majetek fungoval - tudíž lampa bez žárovky nefunguje a je fakt že v některém balení je u jiných není. tato žárovka stála 130.- a pokud se pak bude někdy měnit tak je to oprava - spotřeba, ale k pořizovací ceně bych jí započetla.

• 26. 5. 2015 20:34

Denis A. (neregistrovaný) 88.101.172.---

Postupovala bych stejně- lampička + žárovka. Nezapomeňte do ceny pořízení žárovky započítat i náklady na cestovné za účelem jejího dodatečného pořízení. Tedy v tom případě, že jste nepřítomnost žárovky zjistili až dodatečně a zajel ji koupit ředitel společnosti do nejlepšího obchodu vzdáleného tak 25 km, který je za hranicemi ČR.

Zajímala by mě konečná kalkulace zmíněné lampičky, snad se vejdete do limitu pro odpisování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).