Hlavní navigace

Poprosím mzdové - doktorské studium

  • (neregistrovaný)

    29. 5. 2015 14:58

    Dobrý den, poprosím o radu, máme zam. na DPČ, slečně je 27let a studuje prezenční formou doktorslé studium, může uplatnit slevu na studenta? Nejsem si jistá u ZP, tam jí asi budeme doplácet do minima, odměna je sjednaná měsíční na 7.000,-Kč. Plátcem stát je do 26let věku studenta. poprosím o radu, děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 5. 2015 15:05

      Líba (neregistrovaný)

      Re: Poprosím mzdové - doktorské studium
      Ano, je to tak, slevu na studenta ano, ale ZP a daňové zvýhodnění pro rodiče jen do 26 let.

    • 29. 5. 2015 15:06

      Lenka F. (neregistrovaný)

      Re: Poprosím mzdové - doktorské studium
      Řekla bych že má nárok na slevu poplatníka na studium do 28 let, jinak vše jen do 26.

    • 29. 5. 2015 15:20

      Lucie Malá (neregistrovaný)

      Re: Poprosím mzdové - doktorské studium
      Díky moc, já jsem si opravdu nebyla jistá, ještě jsem se s tím nesetkala. Takže ZP jí budem odvádět z 9.200,-Kč. Ještě jednou díky a přeji příjemný víkend.

    • 29. 5. 2015 16:29

      Kara (neregistrovaný)

      Re: Poprosím mzdové - doktorské studium
      S tím ZP - zeptejte se jí, zda nemá současně ještě nějaké jiné zaměstnání, kde jí z výdělku odvádějí ZP. Pokud ano, tak si vybere zaměstnavatele, prostřednictvím něhož bude doodváděno do minima (zpravidla toho, který dělá mzdy později). Pokud to budete vy, pak vždycky přinese potvrzení o vyměřovacím základu na ZP od toho druhého zaměstnavatele, Vy to sečtete s vyměřovacím základem, kterého dosáhla u vás a pokud to dá dohromady aspoň 9200 Kč, pak je povinnost splněna a nebudete jí srážet nic navíc. Oni ti doktorandi mívají ještě nějaké zaměstnání na VŠ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).