Hlavní navigace

Noční práce - lékař.prohlídka, příplatek

• (neregistrovaný) 194.228.11.---

31. 5. 2015 22:40

dobrý den,
    poprosila bych o ujasnění. Všichni naši zaměstnanci pracují 8hod denně, jsou zařazeni v 1.kategori, žádné odpolední, noční směny. Některým zaměstnancům byla nařízena práce přesčas, např. v sobotu od 18hod do 24hod. práce přesčas spočívá, aby někdo ve firmě byl, v podstatě, aby stáli a hlídali, ale jejich práce, na kterou jsme je přijímali, nedělají,
    můj dotaz zní
    1, můžeme jim dát jen náhradní volno? Kdyby jsme jim proplatili sobotu+ práci v noci, byli by na tom lépe
    2, od 22hod do 24hod, je to noční práce, musíme ho předtím poslat znovu na lékařskou prohlídku, že může konat práci v noci? Myslím, že ano, jak jsem se dočetla z tohoto forum
    3, volno mezi jednotlivými směnami musí být 12hod a max. mohou pracovat 12hod denně, jak jsem se dočetla, vše jsem pochopila správně?
    4, DPP a DPČ neposíláme na lékařské prohlídky, nezměnilo se zatím nic, je to administrativní práce, ale pokud budou pracovat v noci, tak je musíme také poslat, je to tak?
    děkuji moc dobrou duši za vysvětlení a upřesnění, přeji pěkný týden

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 6. 2015 10:52

LucaB (neregistrovaný) 37.188.237.---

Re: noční práce - lékař.prohlídka, přípl
      Práce přesčas - přednostně vybrat náhradní volno (bez příplatku za přesčas), pokud nelze, zaplatit provedenou práci a příplatek za přesčas.
      Práce o víkendu a v noci - náleží příplatky (za víkend, za noc), i když by to byla práce přesčas, za kterou si následně vyberou náhradní volno.

Zdravotní prohlídky - při práci v noci určitě, i když je to jen DPP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).