Hlavní navigace

Poskytnutí služby do EU

  • (neregistrovaný) 93.99.63.---

    1. 6. 2015 10:43

    Dodavatel z EU(nemá provozovnu v ČR), plátce DPH,dodal do firmy v ĆR obráběcí stroj. Tento stroj se porouchal, dodavatel z EU si objednal jeho opravu u české firmy. Česká firma fakturuje opravu tomuto dodavateli z EU, plátci DPH. Pro plátce z ČR bude DPH 0, DPH odvede firma z EU ?

    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 6. 2015 13:07

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: poskytnutí služby do EU
      pokud tím plátcem myslíte osobu reg. k DPH v JČS EU, pak český plátce fakturuje bez DPH dle §9 odst. 1 ZDPH, ř. 21 přiznání a SH kód 3

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).