Hlavní navigace

Zboží z EU, odvod odpočet

  • (neregistrovaný) 195.5.186.---

    3. 6. 2015 14:47

    dobrý den, prosím o srovnání myšlenek, úplně mě rozhodila kolegyně.
    Při odpočtu daně , kterou plátce uplatnil při pořízení zboží z jiného členského státu, je podmínkou d a ň p ř i z n a t a m í t d a ň o v ý d o k l a d .
    daň přiznám ke dni vystavení DD=k 30.5.- do 15. po přijetí zboží DD obdržen 14.6., to je mi jasné, ale druhá podmínka - mít daňový doklad - ten mám až v červnu ! je tedy splněna podmínka revers charge v květnu ??
    děkuji moc , mám v tom hokej

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 6. 2015 17:04

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: zboží z EU, odvod odpočet
      Jani, věta v §73/1 b) ZDPH má pokračování ...nemá-li plátce daňový doklad, lze nárok prokázat jiným způsobem, tento požadavek by byl nad rámec Směrnice EU- ESD rozhodl, že pokud příjemce přiznal daň na výstupu, nelze omezit jeho nárok na odpočet formální podmínkou držení DD

    • 4. 6. 2015 9:04

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: zboží z EU, odvod odpočet
      děkuji za osvětlení, najednou mě vykolejil jiný názor v běžné praxi jak dělám, člověk má pocit, že doteď vše špatně.
      děkuji a přeju vám hezký slunný den

    • 4. 6. 2015 13:29

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Není zač,vám taky hezký den
      >>>dobrý den, prosím o srovnání myšlenek, úplně mě
      >>>rozhodila kolegyně.
      >>>Při odpočtu daně , kterou plátce uplatnil při
      >>>pořízení
      >>>zboží z jiného členského státu, je podmínkou d a ň
      >>>
      >>> p ř i z n a t a m í t d a ň o v ý d o k l a
      >>>d
      >>>.
      >>>daň přiznám ke dni vystavení DD=k 30.5.- do 15. po
      >>>přijetí zboží DD obdržen 14.6., to je mi jasné, ale
      >>>druhá podmínka - mít daňový doklad - ten mám až v
      >>>červnu !
      >>>je tedy splněna podmínka revers charge v květnu ??
      >>>děkuji moc , mám v tom hokej
      >>Jani, věta v §73/1 b) ZDPH má pokračování ...nemá-li
      >>plátce daňový doklad, lze nárok prokázat jiným
      >>způsobem, tento požadavek by byl nad rámec Směrnice
      >>EU- ESD
      >>rozhodl, že pokud příjemce přiznal daň na výstupu,
      >>nelze
      >>omezit jeho nárok na odpočet formální podmínkou
      >>držení
      >>DD
      >
      >děkuji za osvětlení, najednou mě vykolejil jiný názor
      >v běžné praxi jak dělám, člověk má pocit, že doteď vše
      >špatně.
      >děkuji a přeju vám hezký slunný den

    • 4. 6. 2015 14:07

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      ale je zač, jsem vděčná ochotu
      >>>>dobrý den, prosím o srovnání myšlenek, úplně mě
      >>>>rozhodila kolegyně.
      >>>>Při odpočtu daně , kterou plátce uplatnil při
      >>>>pořízení
      >>>>zboží z jiného členského státu, je podmínkou d a ň
      >>>>
      >>>> p ř i z n a t a m í t d a ň o v ý d o k l a
      >>>>d
      >>>>.
      >>>>daň přiznám ke dni vystavení DD=k 30.5.- do 15. po
      >>>>přijetí zboží DD obdržen 14.6., to je mi jasné, ale
      >>>>druhá podmínka - mít daňový doklad - ten mám až v
      >>>>červnu !
      >>>>je tedy splněna podmínka revers charge v květnu ??
      >>>>děkuji moc , mám v tom hokej
      >>>Jani, věta v §73/1 b) ZDPH má pokračování ...nemá-li
      >>>plátce daňový doklad, lze nárok prokázat jiným
      >>>způsobem, tento požadavek by byl nad rámec Směrnice
      >>>EU- ESD
      >>>rozhodl, že pokud příjemce přiznal daň na výstupu,
      >>>nelze
      >>>omezit jeho nárok na odpočet formální podmínkou
      >>>držení
      >>>DD
      >>
      >>děkuji za osvětlení, najednou mě vykolejil jiný názor
      >>v běžné praxi jak dělám, člověk má pocit, že doteď
      >>vše
      >>špatně.
      >>děkuji a přeju vám hezký slunný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).