Hlavní navigace

PP - syn jednatele

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:96d5:----:----:----:----:----

    8. 6. 2015 9:43

    Dobrý den. Jediný společník firmy s.r.o. chce zaměstnat svého syna na pracovní poměr. Je to možné? vím, že manželku zaměstnat nelze jak je to v případě dětí. děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 6. 2015 9:46

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: PP - syn jednatele
      U s.r.o žádné omezení není, to si pletete s OSVČ. Fyzická osoba nemůže zaměstnat manželku, ale právnická osoba nemá žádnou manželku.

    • 8. 6. 2015 9:49

      LucaB (neregistrovaný) 37.188.131.---

      Re: PP - syn jednatele
      Jednatel je zástupcem právnické osoby a právnická osoba nemá žádné omezení, koho může nebo nemůže zaměstnávat. Pracuji v s.r.o., také u nás pracují zeť a syn jednatelky.

    • 8. 6. 2015 9:52

      xaver (neregistrovaný) 2a00:1028:96d5:----:----:----:----:----

      Re: PP - syn jednatele
      Moc děkuji a ještě mohu poprosit Je nutné schválit mzdy rodinných příslušníků rozhodnutím jediného společníka? a pokud ano jakou formu by toto rozhodnutí mělo mít? viz. §61 ZOK pl. od 1.1.2014 .

    • 8. 6. 2015 9:55

      pája

      Re: PP - syn jednatele
      >>>Dobrý den. Jediný společník firmy s.r.o. chce
      >>>zaměstnat svého syna na pracovní poměr. Je to možné?
      >>>vím, že
      >>>manželku zaměstnat nelze jak je to v případě dětí.
      >>>děkuji
      >>
      >>Jednatel je zástupcem právnické osoby a právnická
      >>osoba nemá žádné omezení, koho může nebo nemůže
      >>zaměstnávat. Pracuji v s.r.o., také u nás pracují zeť
      >>a syn
      >>jednatelky.
      >
      > Moc děkuji a ještě mohu poprosit Je nutné schválit
      >mzdy rodinných příslušníků rozhodnutím jediného
      >společníka?
      ANO
      a pokud ano jakou formu by toto rozhodnutí mělo
      >mít?
      Písemnou
      viz. §61 ZOK pl. od 1.1.2014 .

    • 8. 6. 2015 10:02

      xaver (neregistrovaný) 2a00:1028:96d5:----:----:----:----:----

      Re: PP - syn jednatele
      Mockrát děkuji a poslední otázka prosím, je nutné u této písemné formy viz. §61 ZOK mít úředně ověřený podpis jednatele (jediného společníka?

      Prosím Páju při zápisu rozhodnutí společníka dle § 12 o rozdělení zisku z roku 2014 je nudný notářský zápis? ještě jednou moc děkuji

    • 8. 6. 2015 10:04

      pája

      Re: PP - syn jednatele
      >>>>>Dobrý den. Jediný společník firmy s.r.o. chce
      >>>>>zaměstnat svého syna na pracovní poměr. Je to možné?
      >>>>>vím, že
      >>>>>manželku zaměstnat nelze jak je to v případě dětí.
      >>>>>děkuji
      >>>>
      >>>>Jednatel je zástupcem právnické osoby a právnická
      >>>>osoba nemá žádné omezení, koho může nebo nemůže
      >>>>zaměstnávat. Pracuji v s.r.o., také u nás pracují zeť
      >>>>a syn
      >>>>jednatelky.
      >>>
      >>> Moc děkuji a ještě mohu poprosit Je nutné schválit
      >>>mzdy rodinných příslušníků rozhodnutím jediného
      >>>společníka?
      >>ANO
      >> a pokud ano jakou formu by toto rozhodnutí mělo
      >>>mít?
      >>Písemnou
      >> viz. §61 ZOK pl. od 1.1.2014 .
      >
      > Mockrát děkuji a poslední otázka prosím, je nutné u
      >této písemné formy viz. §61 ZOK mít úředně ověřený
      >podpis jednatele (jediného společníka? NE
      >
      > Prosím Páju při zápisu rozhodnutí společníka dle § 12
      >o rozdělení zisku z roku 2014 je nudný notářský zápis?
      >ještě jednou moc děkuji NE

    • 8. 6. 2015 10:08

      xaver (neregistrovaný) 2a00:1028:96d5:----:----:----:----:----

      Re: PP - syn jednatele
      Mockrát děkuji všem a Pájo mov jste mi pomohl !! Moc si toho vážím. Přeji krásný den!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).