Vyživované děti

  • (neregistrovaný)

    8. 6. 2015 9:51

    Prosím o radu, zaměstnanec má několik nepřednostních pohledávek, je rozvedený a má dvě děti. Jedno dítě s ním žije ve společné domácnosti, druhé dítě žije jinde s matku. Na dítě nemá stanovené alimenty, ale prý posílá na dítě peníze. Můžu jako vyživovanou osobu počítat i druhé dítě? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 6. 2015 10:12

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: Vyživované děti
      Pokud exekuce není na výživné tohoto dítěte, tak ano.

    • 8. 6. 2015 10:12

      Líba (neregistrovaný)

      Re: Vyživované děti
      Jestli byli manželé, tak soud musel rozhodnout o tom, komu budou děti svěřené do péče. Nějaký papír určitě má.

    • 8. 6. 2015 10:13

      LucaB (neregistrovaný)

      Re: Vyživované děti
      Jestli je zaměstnanec rozvedený a v manželství byly před rozvodem nezletilé děti, muselo nejdřív dojít ke svěření péče dětí do výchovy. Je nesmysl, aby to neměli ošetřené, takže po něm chtějte rozhodnutí o svěření dětí do péče.
      Možná to mají tak, že každý z manželů má svěřené jedno dítě a výživné si vzájemně neplatí. To ale neznamená, že nemá k tomu dítěti vyživovací povinnost. Takže do vyživovaných osob pro účely exekučních srážek to druhé dítě počítat budete. Jen si to od zaměstnance nechte řádně doložit - tím rozhodnutím soudu.
      Pokud nebude schopen toto doložit, tak aspoň rodný list dítěte - je v něm uvedený jako otec, tudíž má ze zákona vyživovací povinnost a měl by rodný list stačit.

      Snad jsem vám to moc nezamotala :-) L.

    • 8. 6. 2015 10:24

      LE (neregistrovaný)

      Re: Vyživované děti
      Moc děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).