Hlavní navigace

Poskytnutí služby-daňový doklad a DUZP

  • (neregistrovaný) 81.92.146.---

    9. 6. 2015 7:42

    Dobrý den, účastník nám zaplatí poplatek za školení ve výši 100 % na základě pozvánky před uskutečněním školení. Lze vystavit jeden daňový doklad s tím, že DUZP=datum přijetí platby=datum vystavení daňového dokladu? Názory se různí.
    A ještě mám jeden dotaz - lze vystavit konečnou fakturu před uskutečněním služby např. školení se koná v červnu a firma, která chce zaplatit toto školení již v květnu, neakceptuje zálohovou fakturu, mohu tedy vystavit konečnou fakturu, kdy datum vystavení=DUZP?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 6. 2015 18:24

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: poskytnutí služby-daňový doklad a DU
      já jsem vám odpověděla už na sagit. cz, ale zřejmě vám ani paragrafové znění nestačí

    • 10. 6. 2015 9:09

      Martina70 (neregistrovaný) 81.92.146.---

      Re: poskytnutí služby-daňový doklad a DU
      Moc děkuju. Co se týká mé osoby, tak já mám ve věci jasno. Jen potřebuji přesvědčit o správnosti jiné a těm to nestačí. Oni totiž tvrdí, že to nejde a vystavují daňový doklad za platbu a až po uskutečnění školení konečnou fakturu. A konečnou fa před školením? v žádném případě. Prostě s novým vedením přišly nové předtavy co a jak dělat, všechno je špatně - ať žije papírování!

    • 10. 6. 2015 9:18

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: poskytnutí služby-daňový doklad a DU
      tak ať si přečtou §21 odst. 4 písm. a) ZDPH

    • 10. 6. 2015 9:47

      Martina70 (neregistrovaný) 81.92.146.---

      Re: poskytnutí služby-daňový doklad a DU
      To už četli, našla jsem i příklady, výklad, dala jim kontakt na známou hlavní účetní ve velké firmě, známou na finančáku... jejich názory jim nestačily.
      Víc než 15 let vše fungovalo, bylo to jasný, přehledný, jednoduchý. Už se s tím asi nebudu zabývat. Jám mám pro sebe splněno. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).