Hlavní navigace

Prodej auta sil. daň

  • (neregistrovaný) 77.48.160.---

    9. 6. 2015 8:59

    Dobrý den,
    31.5. jsme prodali (s.r.o.) havarované os.auto FO-nepodnikající. Přepis bude proveden až v červnu. I když auto bylo již v květnu nepojízdné, sil. daň zaplatíme ještě v červnu? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 6. 2015 18:22

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: prodej auta sil. daň
      u vozidla do 3,5 t platíte SD jen za měsíce, kdy jste použili pro podnikání,
      jestli jste s ním nejezdili už v květnu, tak neplatíte ani za květen

    • 9. 6. 2015 18:48

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: prodej auta sil. daň
      A nevypadlo to "podnikání" z daného paragrafu zákona o dani silniční už před nějakou dobou?

      § 2 Předmět daně
      (1) Předmětem daně silniční jsou silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla (dále jen „vozidla“)
      a) registrovaná v České republice,
      b) provozovaná v České republice a
      c) používaná
      1. poplatníkem daně z příjmů právnických osob s výjimkou používání k činnosti veřejně prospěšného poplatníka daně z příjmů právnických osob, pokud příjmy z této jeho činnosti nejsou předmětem daně z příjmů, ..

      O tom, že by je museli i používat k podnikání, u PO nic není.

    • 10. 6. 2015 12:18

      kra (neregistrovaný) 77.48.160.---

      Re: prodej auta sil. daň
      Děkuji oběma. Tady je to lepší (srozumitelnější) než školení:)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).