Hlavní navigace

MOC PROSÍM-pomoc ohledně mezd

 • (neregistrovaný) 93.89.146.---

  9. 6. 2015 15:45

  Dobrý den, prosím o pomoc...
  Na podniku máme nepřetržitý provoz. Kromě denních pracovníků s 8-mi hod.prac.dobou zaměstnáváme na PP také zaměstnance, kteří pracují na 12 hodin, nevím jak to nazvat, ale zřejmě turnusově. Chodí pouze na noc a o víkendech na den/noc, mají hodinovou mzdu. Dostávají měsíc dopředu rozpis směn.

  Mám problém, jak s jejich mzdou - každý měsíc má nějaký fond pracovní doby. S tím, jak mají naplánované mzdy, odpracují jeden měsíc nad rámec fondu, některý měsíc jim hodiny chybí.
  Prosím o pomoc - jak je platit, aby nebyl problém s úřady? Pokud skutečně odpracují hodiny nad fond prac.doby - proplatit jim je? Musí být s přesčasovým příplatkem? Nebo se nejedná o přesčas, když takto mají dopředu směny naplánované?

  Co v případě, že jim budou hodiny chybět??? Jak řešit? Formou náhradního volna, vykázat odpracované méně???

  Řešilo by to zálohové období se stanovením kvartálního vyrovnání? Myslím tím, že v rámci kvartálu by dostávali zaplacen fond doby, přesčasy by se jen evidovaly "bokem", po skončení kvartálu v poslední mzdě by se sečetl kvartální fond pracovní doby a porovnal se skutečně odpracovanými hodinami a hodiny nad fond by se proplatily příplatkem?

  Prosím pomozte, nejsem mzdová, možná i názvosloví použité v dotazu Vás rozesměje :-)
  Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 6. 2015 17:03

   blbl (neregistrovaný) 195.191.202.---

   Re: MOC PROSÍM-pomoc ohledně mezd
   Manžel také pracoval na 12-ti hod. směny a a vyúčtování jim také prováděli jednou za kvartál tak, jak popisujete v posledním odstavci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).