Hlavní navigace

Daň z nabytí nemovitých věcí

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:83bc:----:----:----:----:----

    10. 6. 2015 11:07

    Dobrý den, koupili jsme pozemky, daň z nabytí nemovit.věcí jsme platili my jako nabyvatel /sjednáno ve smlouvě/.
    Je pro nás zaplacená daň z nabytí nem.věcí daňovým nákladem nebo vstupuje do ceny pozemků?

    Zde v diskuzi jsem našla, že by měla vstupovat do ceny, ale zase v §24 odst.2 ch zák. o dani z příjmu se píše, že je to výdaj na dosažení příjmů. Prosím o názory. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 6. 2015 11:38

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: daň z nabytí nemovitých věcí
      U kupujícího vstupuje tato daň do pořizovací ceny majetku
      U prodávajícího je daňovým výdajem/nákladem v okamžiku zaplacení

    • 11. 6. 2015 15:02

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: daň z nabytí nemovitých věcí
      Názory se postupně vyvíjely.

      Nyní je většinový názor, že u nabyvatele daň z nabytí nemovitých věcí vstupuje do pořizovací ceny.

      Kam se názory budou vyvíjet nevím. :-))

      Hezký den!

    • 11. 6. 2015 15:51

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: daň z nabytí nemovitých věcí
      Tak přemýšlím, kolik století bylo platné to jediné a správné dogma, že se Slunce točí okolo Země.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).