Hlavní navigace

Do výše jaké nedanit DPFO -zaměstnavatel

  • (neregistrovaný) 93.153.127.---

    11. 6. 2015 10:34

    Pokud zaměstnavatel přispívá během roku zaměstnancům např. na masáže, plavenky na bazén, oblečení..., tak zaměstnavatel nemá tvořený žádný fond ( je ve ztrátě ), tento výdej zaměstnavatele je daňově neuznatelný a do jaké výše je toto plnění osvobozeno od daně z příjmů zaměstnance?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 6. 2015 10:46

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: do výše jaké nedanit DPFO -zaměstnav
      Jakým způsobem přispívá? Jedná se o nepeněžní plnění?
      ZDP § 6 odstavec 9)

    • 11. 6. 2015 11:19

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: do výše jaké nedanit DPFO -zaměstnav
      Řešili jsme to u klientů způsobem, že faktury (doklady) byly vždy vystaveny na firmu, ta je také platila. Masáže, nájem tenisového kurtu, dovolené (tam s limitem).
      Dle mého názoru ale pod osvobozené příjmy nepůjde přiřadit příspěvek na oblečení, tam by to bylo u firmy nedaňově a u zaměstnance zdanit + SP a ZP.

    • 11. 6. 2015 14:20

      m* (neregistrovaný) 93.153.127.---

      Re: do výše jaké nedanit DPFO -zaměstnav
      moc tomu výkladu zákona nerozumím. Pokud jde o nepeněžní plnění,
      pak do výše 10tis. na zaměstnance nedanit DPFO. Je podmínkou, že tyto výdeje musí být z vytvořeného fondu, který nemáme, protože jsme ve ztrátě?
      děkuji

    • 11. 6. 2015 14:42

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: do výše jaké nedanit DPFO -zaměstnav
      >>>>>Pokud zaměstnavatel přispívá během roku zaměstnancům
      >>>>>např. na masáže, plavenky na bazén, oblečení..., tak
      >>>>>zaměstnavatel nemá tvořený žádný fond ( je ve ztrátě
      >>>>>),
      >>>>>tento výdej zaměstnavatele je daňově neuznatelný a do
      >>>>>jaké výše je toto plnění osvobozeno od daně z příjmů
      >>>>>zaměstnance?
      >>>>
      >>>>Jakým způsobem přispívá? Jedná se o nepeněžní plnění?
      >>>>
      >>>>ZDP § 6 odstavec 9)
      >>>>
      >>>Ano, nepeněžní. Děkuji
      >>
      >>Řešili jsme to u klientů způsobem, že faktury
      >>(doklady) byly vždy vystaveny na firmu, ta je také
      >>platila.
      >>Masáže, nájem tenisového kurtu, dovolené (tam s
      >>limitem).
      >>Dle mého názoru ale pod osvobozené příjmy nepůjde
      >>přiřadit příspěvek na oblečení, tam by to bylo u
      >>firmy
      >>nedaňově a u zaměstnance zdanit + SP a ZP.
      >
      >moc tomu výkladu zákona nerozumím. Pokud jde o
      >nepeněžní plnění,
      >pak do výše 10tis. na zaměstnance nedanit DPFO.

      Toto v ZDP nikde uvedeno není.

      Je
      >podmínkou, že tyto výdeje musí být z vytvořeného fondu,
      >který nemáme, protože jsme ve ztrátě?
      >děkuji

      Buď z fondu, nebo (zjednodušeně řečeno) jako nedaňový náklad.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).