Hlavní navigace

Spoluprac.osoba-prosíím!

  • (neregistrovaný) 82.144.159.---

    15. 6. 2015 7:58

    Zdravím všechny, kdo jste na příjmu. Trápí mě § 13 ZDP, vyveďte mě, prosím, z omylu.
    OSVČ chce zaměstnat manželku, syna a později i dceru. Jestli dobře chápu odst. 2a, tak všichni 3 spolupracující osoby mají nárok celkem na 30 % z celkových příjmů a nákladů. Každý z nich pak maximálně na 180 tis. zisku. Takže příklad v číslech:
    tržby 1 000 000,
    náklady paušál 60 % , tj. 600 000
    zisk 400 000.
    Spolupracující osoby si rozdělí celkem
    tržby 300 000
    náklady 200 000
    zisk 100 000, pro 3 osoby?
    Děkuji za názor, jde o důležité rozhodnutí.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 6. 2015 8:04

      paavča (neregistrovaný) 82.144.159.---

      Re: spoluprac.osoba-prosíím!
      Ještě prosím dodatek: OSVČ bude mít podíl 70 %?

    • 15. 6. 2015 9:57

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: spoluprac.osoba-prosíím!
      Starší článek, ale pro pochopení situace dobrý
      http://www.danarionline.cz/archiv/dokument/doc-d29061v36260-spoluprace-manzelu-pri-podnikani-ve-svetle-judikatury/

      Citace ze článku
      "70 % : 30 % při spolupráci podnikatele a dalších osob žijících s ním v domácnosti, přičemž na podnikatele musí připadnout nejméně 70 % příjmů po odpočtu výdajů (může ale více) a na ostatní osoby maximálně 30 % (pokud je spolupracujících více, musí jejich podíly být stejné). Podíly spolupracujících osob mohou činit v úhrnu maximálně 30 %. Zároveň na spolupracující osoby dohromady nemůže připadnout více než 180 000 Kč „zisku“, tedy částky, o kterou příjmy převyšují výdaje. Pokud spolupráce netrvá po celý rok, pak se za každý (i započatý měsíc) může na spolupracující osoby dohromady uplatnit max. 15 000 Kč."

    • 15. 6. 2015 12:08

      paavča (neregistrovaný) 82.144.159.---

      Re: paní Tečko-děkuji moc!!!
      >>>Zdravím všechny, kdo jste na příjmu. Trápí mě § 13
      >>>ZDP, vyveďte mě, prosím, z omylu.
      >>>OSVČ chce zaměstnat manželku, syna a později i dceru.
      >>>Jestli dobře chápu odst. 2a, tak všichni 3
      >>>spolupracující osoby mají nárok celkem na 30 % z
      >>>celkových příjmů
      >>>a nákladů. Každý z nich pak maximálně na 180 tis.
      >>>zisku. Takže příklad v číslech:
      >>>tržby 1 000 000,
      >>>náklady paušál 60 % , tj. 600 000
      >>>zisk 400 000.
      >>>Spolupracující osoby si rozdělí celkem
      >>>tržby 300 000
      >>>náklady 200 000
      >>>zisk 100 000, pro 3 osoby?
      >>>Děkuji za názor, jde o důležité rozhodnutí.
      >>Ještě prosím dodatek: OSVČ bude mít podíl 70 %?
      >
      >Starší článek, ale pro pochopení situace dobrý
      >>
      >http://www.danarionline.cz/archiv/dokument/doc-d29061v36260-spoluprace-manzelu-pri-podnikani-ve-svetle-judikatury/
      >
      >Citace ze článku
      >"70 % : 30 % při spolupráci podnikatele a dalších osob
      >žijících s ním v domácnosti, přičemž na podnikatele
      >musí připadnout nejméně 70 % příjmů po odpočtu výdajů
      >(může ale více) a na ostatní osoby maximálně 30 % (pokud
      >je spolupracujících více, musí jejich podíly být
      >stejné). Podíly spolupracujících osob mohou činit v úhrnu
      >maximálně 30 %. Zároveň na spolupracující osoby
      >dohromady nemůže připadnout více než 180 000 Kč „zisku“, tedy
      >částky, o kterou příjmy převyšují výdaje. Pokud
      >spolupráce netrvá po celý rok, pak se za každý (i započatý
      >měsíc) může na spolupracující osoby dohromady uplatnit
      >max. 15 000 Kč."

    • 15. 6. 2015 15:03

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: paní Tečko-děkuji moc!!!
      Není zač, přeji hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).