Hlavní navigace

Neschopenka

  • (neregistrovaný) 81.162.194.---

    16. 6. 2015 11:24

    Dobrý den, prosím o radu - Za jak dlouho je povinen zaměstnanec nahlásit nemocnost v zaměstnání ? Je někde v zákoně přesná citace? Děkuji mnohokrát.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 6. 2015 11:39

      Eve_2 (neregistrovaný) 81.162.194.---

      Re: neschopenka
      Děkuji za odpověď, ale i když mně odevzdá pozdě a je hotová komplet závěrka měsíce, musím to vše předělat, protože já budu mít oproti neschopence jiné data. Citace mi asi moc nepomůže, když to zaměstnanec odmítne spravit. Je to tak ?

    • 16. 6. 2015 11:42

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: neschopenka
      My jsme stanovili ve vnitřních předpisech, že zaměstnanec je povinnen do 5 pracovních dnů zaměstnavateli nemoc. lístek a lístek na peníze doručit. A máme klid.

    • 16. 6. 2015 11:56

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: neschopenka
      § 193
      "..... Zaměstnavatel je povinen určit, do kdy nejpozději před výplatním termínem musí být předloženy doklady pro poskytnutí náhrady mzdy nebo platu, aby tato náhrada mohla být v tomto výplatním termínu vyplacena."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).