Hlavní navigace

Dodatečné přiznání-místo nákladů paušál

  • (neregistrovaný) 94.113.250.---

    16. 6. 2015 13:50

    Dobrý den,
    prosím o radu.
    Účtuji poláky, fyzické osoby v podvojném účetnictví.
    Vystavují faktury na služby z EU, náklady mají minimální... Mám 2 dotazy:
    1) mohu jim uplatnit procento z příjmu místo nákladů?
    2) pokud ano... v březnu jsme bohužel podali daň.přiznání za r.2014, kde byly skutečné náklady. % by jim to ale vyšlo mnohem lépe. Je možné podat dodatečné přiznání, kde se procento uplatní? ...
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 6. 2015 14:37

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Dodatečné přiznání-místo nákladů pau
      >Dobrý den,
      >prosím o radu.
      >Účtuji poláky, fyzické osoby v podvojném účetnictví.
      >Vystavují faktury na služby z EU, náklady mají
      >minimální... Mám 2 dotazy:
      >1) mohu jim uplatnit procento z příjmu místo nákladů?

      Ano
      Doporučuji vytisknout a k zakládané kopii DP přiložit příslušnou stranu Pokynu GFŘ D - 22
      ( Kvůli poněkud zavádějícímu § 21h ZDP )

      str. 1 + 13 + 14
      http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-zakony/Pokyn_GFR_D-22.pdf

      >2) pokud ano... v březnu jsme bohužel podali
      >daň.přiznání za r.2014, kde byly skutečné náklady. % by jim to
      >ale vyšlo mnohem lépe. Je možné podat dodatečné
      >přiznání, kde se procento uplatní? ...

      Ano, jen obráceně by to možné nebylo

      >Děkuji

    • 20. 6. 2015 23:52

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: Dodatečné přiznání-místo nákladů pau
      Nenarazí na rozsudek NSS 9 Afs 78/2013 - 28? Odst. 28: "Výši daně však nelze optimalizovat prostřednictvím pouhé změny ve způsobu uplatňování daňově účinných výdajů".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).