Re: Kupni smlouva a DPH - zdanit. plneni
Zákon o DPH na INCOTERMS neodkazuje a nejsou povinné, jen doporučené a závaznými se stávají, až když jsou použity. Ve světě jsou i jiné dodací podmínky. Navíc v praxi dodací podmínky na faktuře uvidíte jen u málo firem (vesměs jen u velkých společností), vždyť která běžná fakturantka či účetní je zná, když je neznají, natož dobře, ani obchodníci.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
18. 6. 2015 22:58
Dle § 21 odst. 2 Při dodání zboží se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné a) dnem dodání podle § 13 odst. 1 při prodeji podle kupní smlouvy.
Co znamená pojem "kupní smlouva" mezi dvěma podnikatelskými subjekty? Je to i situace, kdy není písemně nic uzavřeno tj. žádný dokument nazvaný Kupní smlouva? Např. ústní objednávka na telefon, objednávka písemná a dodavetelem potvrzená i nepotvrzená apod., je to vše kupní smlouva od momentu, kdy si ti dva takříkajíc plácli?
A dodání nastane vždy v momentě, kdy to prodávající někomu předá (ve svém závodě kupujícímu nebo dopravci nebo na dohodnutém místě kupujícímu či dopravci, dobírkou poštou v den odeslání...)? Podmínky Incoterms do toho plést nechci.
Odborné knihy v komentáři opisují zákon, ale na toto odpověď nedávají.
Vůči kupujícímu - občanovi, je DZP asi den dodání - kdy převezme třeba balík. Ale mně jde o ty vztahy mezi podnikateli při dodání zboží v tuzemsku.