Hlavní navigace

Nákup stroje EU

  • (neregistrovaný) 213.192.25.---

    19. 6. 2015 12:10

    Dobrý den, prosím, firma s.r.o. chce pořídit stroj za 1 000 000 Kč z EU od plátce DPH. Naše firma však ještě není plátce DPH, ale chtěli bychom nakoupit bez DPH. Jak postupovat? Stáváme s automaticky plátci DPH a můžeme si tedy ihned uplatnit bez prvotní registrace revers charge - zdanit a uplatnit v ČR? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 6. 2015 12:57

      ZZajda (neregistrovaný) 62.168.45.---

      Re: nákup stroje EU
      Pokud osoba povinná k dani neplátce, což jste vy, pořídíte zboží z EU v hodnotě vyšší jak 326.000Kč. stávate se osobou identifikovanou k dani §6g ZDPH.
      Revese - Charge byste si mohli uplatnit, pokud se ale před touto transkací dobrovolně zaregistrujete jako plátce daně.
      Nikoliv jak píšete vy, ihned po obchodu bez první registrace.
      Ale raději si počkejte na další názory, nejsem úplně odborník na DPH.

    • 19. 6. 2015 13:12

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: nákup stroje EU
      pokud byste se dobrovolně reg. k DPH jako osoba ident. k DPH (jak je výše uvedeno), tak dodavatel vám bude fakturovat bez DPH, a vy odvedete DPH na výstupu (ř. 3 přiznání), ale jako osoba ident. k DPH nemáte nárok na odpočet DPH
      pokud byste se zaregistrovali dobrovolně jako plátci DPH, pak byste také odvedli DPH na výstupu na ř. 3, ale měli byste nárok na odpočet DPH

    • 19. 6. 2015 13:21

      ZZajda (neregistrovaný) 62.168.45.---

      Re: nákup stroje EU
      Tak jsem to myslela, že se budou dobrovoně registrovat jako plátci DPH. Nikoliv jako osoba identifikovaná k dani.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).