Hlavní navigace

Dovolená po PPM

• (neregistrovaný) 178.72.251.---

22. 6. 2015 9:00

Dobrý den,

pracuji ve firmě od r. 2009, momentálně jsem na mateřské. Mám dítě kterému budou v září 3 roky a druhé dítě, kdy jsem 6.11.2014 nastoupila na PPM, která trvala do 20. 5. 2015. Mám nárok na dovolenou za rok 2015, pokud ano kolik dnů . Mohu ještě požádat o čerpání v červnu 2015.

Moc děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 6. 2015 9:09

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Re: Dovolená po PPM
      Požádat o čerpání řádné dovolené jste měla do 20.5.2015, byl by celoroční nárok dovolené. Teď již bohužel požádat nemůžete, dovolenou budete čerpat až po ukončení rodičovské dovolené a za dny RD se bude krátit.

• 22. 6. 2015 9:18

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

odst.5) Požádá-li zaměstnankyně zaměstnavatele o poskytnutí dovolené tak, aby navazovala bezprostředně na skončení mateřské dovolené, a zaměstnanec zaměstnavatele o poskytnutí dovolené tak, aby navazovala bezprostředně na skončení rodičovské dovolené do doby, po kterou je zaměstnankyně oprávněna čerpat mateřskou dovolenou, je zaměstnavatel povinen jejich žádosti vyhovět.

20.5. bylo v pátek a dnes je první pracovní den. Záleží na zaměstnavateli, jestli by akceptoval to, že mu dnes (i když to není bezprostředně po ukončení MD, ale je to první den, kdy by se D začala čerpat) oznámíte, že ode dneška chcete čerpat D. Také záleží na tom, jestli jste už zaměstnavateli neoznámila od kdy do kdy budete čerpat rodičovskou dovolenou.

• 22. 6. 2015 9:22

xy5

už je červen, jste měsíc pozadu:)
      nyní už o dovolenou bezprostředně po MD žádat nemůžete, ale budete ji čerpat až po vyčerpání RD. Požádala jste zam-tele o délku čerpání RD? Pokud ne, tak ji budete čerpat až do 3 let dítěte. Budete mít nárok na dovolenou za r. 2014 (za odprac. dny) a za r. 2015 bude krácená.

• 22. 6. 2015 9:38

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

No, jo, máte pravdu, opravdu jsem ještě v květnu, právě jsem ještě v květnu něco dodělávala v účetnictví,moc se omlouvám. Bože to to letí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).