Hlavní navigace

Zdravotní poj.

• (neregistrovaný) 88.100.116.---

24. 6. 2015 8:51

Dobrý den, ukončení v evidenci uchazečů ÚP na vlastní žádost. Potvrzení o době vedení v evidenci prý pošlou poštou. Zatím nic nedorazilo. Oznamovací povinnost vůči zdrav. pojišťovně je 8 kalendářních dnů. Nevím, zda čekat na potvrzení nebo raději zanést na pojišťovnu potvzenou žádost o ukončení v evidenci ÚP? Mám obavu, že to nepošlou včas a já nesplním oznamovací povinnost. Prosím, poraďte. Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 6. 2015 9:04

katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

Re: Zdravotní poj.
      Mám to stejně. Poslali asi za 3 dny. Jelikož se koncem příštího měsíce opět hodlám přihlásit, nebudu muset platit ani za 6, ani za 7. Zvažovala jsem, jestli mám plnit oznamovací povinnost nebo ne (2 cesty), a vyšlo mi , že ne. Kdybyste tam šla, zeptejte se mi prosím, jaký je postih za nepřihlášení a neodhlášení. Děkuji moc.

• 24. 6. 2015 9:25

jajka (neregistrovaný) 88.100.116.---

Koukněte se na http://finexpert.e15.cz/kdo-bude-pristi-rok-platit-vice-na-zdravotnim-pojisteni

• 24. 6. 2015 10:16

katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

Neplnění oznamovací povinnosti může být přitom sankciováno pokutou. Taková neurčitá větička.
      Na stránkách VZP se píše, že kdo se jako OBZP sám nepřihlásí, bude "přihlášen" automaticky. O pokutě nic. Tak právě nevím, jestli se tam dvakrát vláčet a stát frontu. Kdybych měla platit, tak není co řešit, ale takhle?

• 24. 6. 2015 10:34

Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

Mají to tam - ALE v kterém okamžiku se stává osoba OBZP ?

Když je vyřazen v registru uchazečů o zaměstnání na ÚP, nebo až když není zaměstnaný (atd.) celý kalendářní měsíc ?

http://www.vzp.cz/platci/informace/povinnosti-platcu-metodika/2-6-osoba-bez-zdanitelnych-prijmu-obzp
      Podle zákona č. 48/1997 Sb. je pojištěnec povinen do osmi dnů ode dne, kdy se stal OBZP, oznámit tuto skutečnost příslušné zdravotní pojišťovně (viz kap. 2.6.). Za nesplnění této povinnosti může být uložena pokuta, a to až do výše 10 000 Kč. Pokutu je možno uložit do jednoho roku ode dne, kdy zdravotní pojišťovna zjistila nesplnění oznamovací povinnosti, nejdéle však do tří let od doby, kdy oznamovací povinnost měla být splněna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).