Hlavní navigace

DPPO neziskovky

  • (neregistrovaný) 77.240.98.---

    28. 6. 2015 13:11

    Dobrý den,prosím o radu ohledně daňového přiznání u neziskovky.
    Byla založena na podim loňského roku, jedinými příjmy jsou dary finanční hotovosti od FO podnikatele, FO, PO a obce, celkem to dělá 45.800 a příjem ze vstupného 30.000 Kč na vystoupení. Náklady jsou pouze za pronájem a vystoupení ve výši 45.000 Kč.
    Nejsem si jistá, zda dary nejsou osvobozeny od daně.
    Můžete mi prosím někdo poradit, bohužel nemám vůbec žádné zkušenosti.
    Děkuji za každou užitečnou radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 6. 2015 17:22

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 78.102.121.---

      Re: DPPO neziskovky
      Možná nemusíte DPPO podávat podle § 38mb/a/1 ZDP. Ale musíte splnit několik podmínek.

      1) Jste veřejně prospěšný poplatník podle § 17a/1 ZDP? Předpokládám, že ano.

      2) Vystoupení asi bylo ztrátové a tak se asi vejdete do § 18a/1/a ZDP

      3) Předmětem daně nebude dotace od obce podle § 18a/1/b ZDP

      4) Členský příspěvek bude osvobozen podle § 19/1/a/2 ZDP

      5) Dary (bezúplatná plnění) asi budou osvobozena podle §19b/2/b/1 ZDP.

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).