Hlavní navigace

Příznání ID - poprosím mzdové

• (neregistrovaný) 77.87.236.---

29. 6. 2015 11:36

Dobrý den, poprosím o radu, zam. mi dnes přinesla Rozhodnutí o přiznání ID s datem od 1.1.2010, ještě jsem se s tím nesetkala, myslím, aby byl důchod přiznám pět let zpětně? Dávala si žádost před pěti lety a v pátek jí přišlo Rozhodnutí. Jak je to, prosím, se mzdou od počátku roku, nebudu opravovat, zadám až při ročním zúčtování úlevu od počátku roku? Děkuji moc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 6. 2015 13:39

iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

Re: Příznání ID - poprosím mzdové
      Přinesla nyní, zapíšete do Prohlášení, měsíční slevu začnete uplatňovat od 07/2015 a zbytek měsíců (1-6) srovnáte až v RZD.
      Pokud by se to týkalo i případného povinného podílu zaměstnání OZP - kdyby to pro Vás byl významný ukazatel - pak by možná stálo za to přepočíst, ale je to jen na Vás.

• 29. 6. 2015 14:09

Lucie Malá (neregistrovaný) 77.87.236.---

Tak na povinný podíl jsem zapomněla, děkuji, ještě jí nahlásím na ZP, tam jí také asi hlásím datem doručení, nebo už zpětně :-( Děkuji za Váš čas

• 29. 6. 2015 18:39

iva. (neregistrovaný) 77.242.90.---

ZP jsem taky brala jako "automatickou povinnost" :-) - hlásíte datem přiznání důchodu, ale k HOZ si určitě přiložte kopii dokladu o přiznání důchodu, ať se v případě kontroly vyhnete sporům o pozdní přihlášení.
      Předpokládám, že na tom Rozhodnutí o přiznání důchodu je letošní datum, ne že si prostě jen po 5 letech vzpomněla, že by měla něco do práce přinést. :-))

• 30. 6. 2015 13:27

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Nestačí jen rozhodnutí, musí mít k tomu hlavně čerstvé (z této doby, kdy uplatňuje slevu ) potvrzení od plátce důchodu ,že tento důchod skutečně pobírá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).