Hlavní navigace

DPH -

• (neregistrovaný) 194.228.152.---

30. 6. 2015 12:25

dobrý den,

chtěla jsem se zeptat na názor ohledně přiznání DPH. Společnost vystavila fakturu na prodej zboží (uhlí) - klasicky s 21% DPH.

Firma, které se fakturuje chtěla fakturu předělat z toho důvodu, že společnost je pro ni pofidérní a ať se VFA předělá bez DPH - do textu napíše v přenesení, že to DPH za ni odvede? A já teď koukám, vůbec nevím, která bije :(

Lze to? Prosím o jakoukoli radu, jak zaúčtovat, kde zohlednit v dph přiznání

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 6. 2015 13:02

Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

Re: DPH -
      režim přenesení znamená, že fakturace je bez daně u zboží v příloze č. 5 a 6 ZDPH, zdaní příjemce zboží revers charge ve svém přiznánií.ale uhlí podle mě v tomto režimu není, takže s daní

• 30. 6. 2015 13:58

nevím (neregistrovaný) 194.228.152.---

Jani děkuji Vám moc, a prosím jak to bude, když vystaví fakturu s daní a to DPH ta pofidérní firma Finančnímu úřadu nezaplatí...... to právě má na mysli ta firma, které se fakturuje, že si tu DPH raději zaplatí ona. Já si také myslím, že nemůže být faktura bez DPH - když uhlí není v rámci přenesení daně!!! Jsem z toho jalová :(

• 30. 6. 2015 14:35

nevystavila bych fakturu v režimu, pokud se nejedná o zboží v režimu.
      zjistěte podle dič zda jde o spolehlivého či nespolehlivého plátce

• 30. 6. 2015 14:42

http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-pridane-hodnoty/informace-stanoviska-a-sdeleni/nespolehlivy-platce

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).