Hlavní navigace

Tzv. "nucené volno"

• (neregistrovaný) 88.103.221.---

2. 7. 2015 8:52

Dobrý den
    Elektronickou poštou mi byl nařízeno čerpání tzv. "nuceného volna" a to neprodleně tj. od následujícího pracovního dne do odvolání. To je prakticky vše co jsem se k tomu dozvěděl.Nebylo nijak specifikováno o jaké volna (druh nepřítomnosti) se má jednat,důvod jeho nařízení,časový rámec byl omezen pouze výrazem "do odvolání". Toto "nucené volno" nebylo nařízeno z důvodu přerušení výroby,odstávky apod. zbytek zaměstnanců nadále pracuje.Nařízení volna se týká pouze mé osoby,nebylo se mnou nijak projednáno k informaci o jeho nařízení došlo ke konci pracovní směny ,informaci mi předal přímý nadřízený e-mailem s odvoláním že se jedná o rozhodnutí HR a vedení firmy . Vpodstatě jsem nucen být nepřítomen v zaměstnání přičemž nevím jak dlouho, za jakých podmínek,kdo a kdy rozhodne o ukončení tohoto stavu,jakým způsobem mi to oznámí.
    Nesouhlas s podobným jednáním jsem vyjádřil písemně nicméně respektuji rozhodnutí nadřízeného a jsem momentálně "nepřítomen na pracovišti".
    Má podobné jednání nějakou oporu v Zákoníku práce ? Je možné nařizovat toto tzv. "nucené volno" a jak nejlépe postupobat v této věci.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).