Hlavní navigace

Dorovnávání mzdy při pracovním úrazu

 • (neregistrovaný)

  6. 7. 2015 10:43

  dobrý den, ráda bych se zeptala, zaměstnanci se stal pracovní úraz, nemocenská vyšla na nějakou částku a potřebovali bychom to dorovnat. Jakým způsobem se dorovnává? Základní plat 9800,-, zaměstnanec si počítá daně sám, děkuji za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 7. 2015 11:19

   v.e.n.d.y.

   Re: dorovnávání mzdy při pracovním úrazu
   Jistě jste pojištění u pojišťovny Kooperativa nebo České pojišťovny, proti náhradám za pracovní úrazy a také jste tento úraz pojišťovně hlásili. Pak vyplníte jejich formulář, kde uvedete průměrný výdělek a výši nemocenských dávek, přiložíte formulář o bolestném a pojišťovna vše dorovná bud zasláním přímo zaměstnanci nebo Vám a Vy pak vyplatíte.

  • 6. 7. 2015 11:33

   kikina80 (neregistrovaný)

   Re: dorovnávání mzdy při pracovním úrazu
   Děkuji, ale spíš mě zajímá dorovnání mzdy, která by měla být ve vši obvyklého příjmu, jak je to potom se základem u pojišťovny nebo na sociálku, jestli je tam daná minimální výše, jako třeba u pojistného při částečném úvazku je minimální výše 9200,- do které se pak mzda dorovnává.

  • 6. 7. 2015 17:17

   xJ (neregistrovaný)

   Re: dorovnávání mzdy při pracovním úrazu
   nedorovnává se do výše základní mzdy (9800 u vás). ale do průměrného výdělku před vznikem škody způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání

  • 6. 7. 2015 19:56

   Líba (neregistrovaný)

   Re: dorovnávání mzdy při pracovním úrazu
   Nesmíte formulovat dotaz tak, jako když se ptá mzdová. Nemůžete se pak divit, že odpovědi nerozumíte. Vezme se průměr platný v době úrazu a vynásobí hodinami, které jste zameškal. Od toho se odečte náhrada mzdy zaplacená zaměstnavatelem a nemocenská od OSSZ. Nepodléhá odvodům ZP a SP, jenom se daní. Bolestné nepodléhá ani zdanění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).