Hlavní navigace

Jak zaúčtovat peněžní dar

  • (neregistrovaný) 85.70.30.---

    7. 7. 2015 11:45

    Dobrý den.

    Naše společnost (společnost s ručením omezeným) chce na konci listopadu 2015 darovat 50 000 Kč jako příspěvek na nemocného chlapce. Poradí mi někdo jak tohle zaúčtuji? Společnost je i plátce DPH, jde z těch 50 000 Kč odečíst i DPH? Pokud ano, v jaké výši? A dá se tedy i těch 50 000 Kč daňově uznatelných?

    Děkuji.

    Petra M.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 7. 2015 12:22

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Jak zaúčtovat peněžní dar
      účet 543 (nedaňový náklad), DPH žádné, když jde o peněžní dar
      zda lze odečíst od základu daně, zjistíte v §20 odst. 8 ZDP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).