Hlavní navigace

Doklad o výši ročního příjmu

 • 12. 7. 2015 8:22

  Dobrý den,
  trochu tápu ve vyplňování dokladu o výši ročního příjmu k žádosti o přídavek na dítě z ÚP. Zaměstnanec mi ho minulý tden přinesl k vyplnění a nejsem si jistá, jak ho mám vyplnit.

  1. V části D1 mu do kolonky a1 vyplním průměrnou čistou mzdu za rok 2014 a do části ab náhradu mzdy při pracovní neschopnosti, kterou jsme mu jako firma vyplatili, je to tak? Náhrady se pravděpodobně jen sečtou za celý rok, že?

  2. V části E bude zašrtnuté, že pobíral dávky nemocenského pojištění a to od OSSZ, jelikož byl nemocný i déle jak 14 dní, je to správně? Bude potřeba nějaké razítko do kolonky razítko a podpis?

  3. Jen ještě dotaz k výpočtu průměrného ročního příjmu, spoléháte se na účetní software, nebo používáte nějaké vzorečky a doplňujete podle sebe. Popřípadě jaký vzoreček máte osvědčený?

  Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 7. 2015 8:35

   xJ (neregistrovaný)

   Re: Doklad o výši ročního příjmu
   1. ne průměrnou, ale skutečnou čistou mzdu za pravděpodobně za 2014 včetně případné vratky daně z ročního zúčtování, ale bez případného bonusu na děti

   2. nemocenské dávky musí potvrdit OSSZ

   z pokynů k vyplnění:
   Ve všech kolonkách formuláře uvádějte vždy úhrn veškerých příjmů za uvedené období, tzn. příjmy za celý kalendářní rok. Pokud jste žádný příjem náležící do některé z kolonek neměl(a), proškrtněte ji.

   jasně se píše veškeré příjmy a ne průměrné příjmy

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).