Hlavní navigace

Nemocenská

• (neregistrovaný) 92.240.171.---

13. 7. 2015 9:38

Dobrý den,

jsem nyní na rodičovské dovolené do dvou let dítěte do 5.8.2015. Pobírám do konce října rodičovský příspěvek. Dítěti budou dva roky 5.8.2015. Předtím jsem byla na mateřské dovolené, nástup 6 týdnů před porodem. Před mateřskou jsem byla rok na nemocenské. Je možné nastoupit v listopadu 2015 zase na nemocenskou i přesto, že jsem byla před mateřskou rok na nemocenské? Jsem těhotná a práce u koní nelze spojit s těhotenstvím. děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 7. 2015 17:29

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: nemocenská
      Jste-li stále v pracovním poměru , záleží na tom, do kdy jste pořádala zaměstnavatele o rodičovskou dovolenou. Nepožádala-li jste, má se za to, že jste požádala do 3 let věku dítěte. Do této doby je povinen Vás zaměstnat. Požádala-li jste do 2 let věku dítěte, můžete ještě, chcete-li být doma , požádat až do tří let a pak nastoupit 6.8. Pokud budete těhotná, lékař Vám musí vystavit povrzení, že nesmíte vykonávat práci ,která je těhotným zakázaná , pak by Vás museli přeřadit a za určitých podmínek byste pobírala tzv. vyrovnávací příspěvek ( druh nemoc.dávek)nebo Vám vystaví PN , nebudete-li schopna pracovat- to musí posoudit lékař. C o se týká nároku na nemocenské, ten mít budete, pokud je Vaše zaměstnání pojištěné - a to zřejmě je,když jste z něj pobírala PPM.To, že jste byla předtím dlouho v PN , nevadí. Podpůrčí doba v nemoci (380 KD) se sleduje znova,uplynulo víc než 180 dnů bez PN.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).