Hlavní navigace

Vývoz a Přiznání k DPH

  • (neregistrovaný) 84.19.76.---

    13. 7. 2015 11:34

    Dobrý den, prosím Vás jakou hodnotu dáváte do Přiznání k DPH na ř. 22 při vývozu zboží, dočetla jsem se 3 možnosti a nevím kterou:

    1) statistická hodnota z JSD
    2) EUR x kurz dne výstupu (a nevím jestli kurz ČNB nebo z celnice)
    3) fakturovaná částka - stejná jako v účetnictví ???

    Děkuji všem moc všem zkušenějším za upřesnění a pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 7. 2015 11:50

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Vývoz a Přiznání k DPH
      na školení mi říkali 2) do přiznání ke dni výstupu z Eu
      na FÚ mi říkali, že správně je 1) do přiznání ke dni výstupu z EU

    • 13. 7. 2015 11:57

      js (neregistrovaný) 84.19.76.---

      Re: Vývoz a Přiznání k DPH
      A dáváte tam tedy co? Statistickou hodnotu z JSD? Moc děkuji za trpělivost, vůbec nevím kterou částku, je tam rozdíl 128 tis. ....

    • 13. 7. 2015 12:37

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Vývoz a Přiznání k DPH
      celnice mi dodává stav - ukončení - s přesným datem výstupu z EU ke každé naší vydané faktuře, z tohoto celního dokladu vypíšu statistickou hodnotu do ř.22.
      ale podle mě to dělají firmy různě

    • 13. 7. 2015 13:08

      js (neregistrovaný) 84.19.76.---

      Re: Vývoz a Přiznání k DPH
      Ještě jednou děkuji za trpělivost a čas a přeji krásný den

    • 13. 7. 2015 13:31

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Vývoz a Přiznání k DPH
      a já vám zamotám hlavu, používám bod 3 na základě článku ing. Bendy
      Novelou se dále v §63 odst. 2 zákona o DPH doplňuje, že při stanovení hodnoty plnění osvobozených od daně s nárokem na odpočet daně se postupuje podle §36 zákona o DPH. Podle §36 odst. 1 je přitom základem daně vše, co jako úplatu obdržel nebo má obdržet plátce za uskutečněné zdanitelné plnění od osoby, pro
      kterou je zdanitelné plnění uskutečněno, nebo od třetí osoby, vyjma daně za toto zdanitelné plnění. Z této úpravy v případě vývozu zboží vyplývá, že se v daňovém přiznání jednoznačně vykazuje tzv. fakturovaná hodnota a nikoliv statistická hodnota podle celního prohlášení

    • 13. 7. 2015 13:40

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Vývoz a Přiznání k DPH
      nevím zda je správně to nebo to, ale dáváme statistickou hodnotu i datem výstupu z EU dodáno z celnice, fakturovaná = v účetnictví = v přiznání nevím, fakturovaná naše je vždy o hodně nižší než statistická, která obsahuje poplatky, vedlejší výdaje , které fakturovaná neobsahuje

    • 13. 7. 2015 13:52

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Vývoz a Přiznání k DPH
      školení mi říkali 2) do přiznání ke dni výstupu z
      >>>>>>Eu
      >>>>>>na FÚ mi říkali, že správně je 1) do přiznání ke dni
      >>>>>>výstupu z EU
      >>>>>
      >>>>>A dáváte tam tedy co? Statistickou hodnotu z JSD? Moc
      >>>>>děkuji za trpělivost, vůbec nevím kterou částku, je
      >>>>>tam rozdíl 128 tis. ....
      >>>>
      >>>>celnice mi dodává stav - ukončení - s přesným datem
      >>>>výstupu z EU ke každé naší vydané faktuře, z tohoto
      >>>>celního dokladu vypíšu statistickou hodnotu do ř.22.
      >>>>ale podle mě to dělají firmy různě
      >>>
      >>>Ještě jednou děkuji za trpělivost a čas a přeji
      >>>krásný
      >>>den
      >>a já vám zamotám hlavu, používám bod 3 na základě
      >>článku ing. Bendy
      >>Novelou se dále v §63 odst. 2 zákona o DPH doplňuje,
      >>že při stanovení hodnoty plnění osvobozených od daně
      >>s
      >>nárokem na odpočet daně se postupuje podle §36 zákona
      >>o DPH. Podle §36 odst. 1 je přitom základem daně vše,
      >>co jako úplatu obdržel nebo má obdržet plátce za
      >>uskutečněné zdanitelné plnění od osoby, pro
      >>kterou je zdanitelné plnění uskutečněno, nebo od
      >>třetí
      >>osoby, vyjma daně za toto zdanitelné plnění. Z této
      >>úpravy v případě vývozu zboží vyplývá, že se v
      >>daňovém
      >>přiznání jednoznačně vykazuje tzv. fakturovaná
      >>hodnota
      >>a nikoliv statistická hodnota podle celního
      >>prohlášení
      >
      >nevím zda je správně to nebo to, ale dáváme
      >statistickou hodnotu i datem výstupu z EU dodáno z celnice,
      >fakturovaná = v účetnictví = v přiznání nevím, fakturovaná
      >naše je vždy o hodně nižší než statistická, která
      >obsahuje poplatky, vedlejší výdaje , které fakturovaná
      >neobsahuje
      nevím, jak vaše, ale moje fakturovaná hodnota obsahuje i dopravné dle sjednané dodací podmínky Incoterms

    • 13. 7. 2015 14:47

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Vývoz a Přiznání k DPH
      mě to dělají firmy různě
      >>>>>
      >>>>>Ještě jednou děkuji za trpělivost a čas a přeji
      >>>>>krásný
      >>>>>den
      >>>>a já vám zamotám hlavu, používám bod 3 na základě
      >>>>článku ing. Bendy
      >>>>Novelou se dále v §63 odst. 2 zákona o DPH doplňuje,
      >>>>že při stanovení hodnoty plnění osvobozených od daně
      >>>>s
      >>>>nárokem na odpočet daně se postupuje podle §36 zákona
      >>>>o DPH. Podle §36 odst. 1 je přitom základem daně vše,
      >>>>co jako úplatu obdržel nebo má obdržet plátce za
      >>>>uskutečněné zdanitelné plnění od osoby, pro
      >>>>kterou je zdanitelné plnění uskutečněno, nebo od
      >>>>třetí
      >>>>osoby, vyjma daně za toto zdanitelné plnění. Z této
      >>>>úpravy v případě vývozu zboží vyplývá, že se v
      >>>>daňovém
      >>>>přiznání jednoznačně vykazuje tzv. fakturovaná
      >>>>hodnota
      >>>>a nikoliv statistická hodnota podle celního
      >>>>prohlášení
      >>>
      >>>nevím zda je správně to nebo to, ale dáváme
      >>>statistickou hodnotu i datem výstupu z EU dodáno z
      >>>celnice,
      >>>fakturovaná = v účetnictví = v přiznání nevím,
      >>>fakturovaná
      >>>naše je vždy o hodně nižší než statistická, která
      >>>obsahuje poplatky, vedlejší výdaje , které
      >>>fakturovaná
      >>>neobsahuje
      >>nevím, jak vaše, ale moje fakturovaná hodnota
      >>obsahuje
      >>i dopravné dle sjednané dodací podmínky Incoterms
      >
      >mmmmmm a jsem tam co jsem byla :-(
      v článku ing. Bendy jsou aspoň odkazy na ustanovení ZDPH, budu ale ráda, když mi někdo napíše, dle kterého zákona se uvádí do přiznání statistická hodnota z vývozního JSD
      a co když JSD nemáte a použijete jiné důkazní prostředky pro vývoz, kde vezmete tu stat. hodnotu?

    • 14. 7. 2015 6:19

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Vývoz a Přiznání k DPH
      zatím jsme vždy JSD měli, jen jsem napsala, co nám posvětil FÚ,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).