Hlavní navigace

Prodej nemovitosti vč. pozemku

  • (neregistrovaný) 90.177.104.---

    13. 7. 2015 12:29

    Dobrý den, prosím o radu. Koupili jsme v roce 2014 nemovitost vč. pozemku pod ním. Nyní nemovitost i s pozemkem prodáváme.
    Kolaudace proběhla v roce 2009. Vztahuje se na prodej § 56 zákona o DPH , tzn. že nebudeme odvádět DPH , ale plnění je osvobozeno?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 7. 2015 12:50

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: prodej pozemku vč. stavby
      Je to obráceně, od 2014 se prodává pozemek včetně stavby.

      Domnívám se, že podle § 56/3 ZDPH je prodej osvobozený. Nicméně se podle § 56/4 ZDPH můžete rozhodnout, že daň uplatníte.

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).