Hlavní navigace

Nákup v EU a DPH

  • (neregistrovaný) 89.177.110.---

    13. 7. 2015 21:58

    Dobry den,
    nakoupili jsme iPad v Nemecku, platili kartou. Bez DPH nam ho v ramci EU nechteli prodat.
    Co ted s DPH?
    Dekuji za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 7. 2015 7:38

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Nákup v EU a DPH
      dle §108 odst. 1 písm. b) ZDPH jste povinni odvést DPH na výstupu
      i když vám prodali s DPH, pořád se jedná o pořízení zboží z EU - ř. 3 přiznání (DPH spočítáte ze základu daně)
      jestli je plnění použito pro podnikání, máte nárok na odpočet na ř. 43 přiznání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).