Hlavní navigace

Vyřazení vozu z DE

  • (neregistrovaný) 213.192.26.---

    15. 7. 2015 18:16

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je nutné provádět zápis do TP, pokud chci jako FO plátce DPH a vedouce DE vyřadit auto z obchodního majetku. V TP tedy přepsat z IČ na RČ. Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 7. 2015 20:53

      Alexander (neregistrovaný) 213.192.26.---

      Re: vyřazení vozu z DE
      Z jakého ustanovení takto dovozujete? Vždyť nedochází ke změně vlastníka ani provozovatele, je to stále tatáž fyzická osoba. Změna v TP není nutná!

    • 15. 7. 2015 21:12

      .. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: vyřazení vozu z DE
      § 11
      Změna ostatních údajů v registru silničních vozidel
      (1) O zápis změny údaje v registru silničních vozidel jiného, než je změna vlastníka nebo provozovatele silničního vozidla, je povinen požádat obecní úřad obce s rozšířenou působností do 10 pracovních dnů ode dne, kdy změna nastala,
      a) vlastník silničního vozidla, jedná-li se o změnu údaje uvedeného v § 4 odst. 4 písm. a)

      § 4
      Registr silničních vozidel
      (4) V registru silničních vozidel se u zvláštní registrační značky podle § 38a a 38b uvádí
      a) údaje o osobě, které byla přidělena, v rozsahu podle odstavce 2 písm. a) a

      (2) V registru silničních vozidel se u silničního vozidla uvádí
      a) údaje o vlastníkovi a provozovateli, není-li totožný s vlastníkem, kterými jsou
      1. jméno, popřípadě jména a příjmení, adresa místa trvalého pobytu, dlouhodobého pobytu, přechodného pobytu v délce alespoň 6 měsíců nebo jiného povoleného pobytu a rodné číslo, pokud bylo přiděleno, popřípadě datum narození,
      2. obchodní firma nebo jméno, popřípadě jména, a příjmení, popřípadě odlišující dodatek, adresa trvalého pobytu, dlouhodobého pobytu, přechodného pobytu v délce alespoň 6 měsíců nebo jiného povoleného pobytu, adresa místa podnikání a identifikační číslo osoby, pokud bylo přiděleno, jedná-li se o podnikající fyzickou osobu,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).