Hlavní navigace

Výpověď §52 písm. e

  • (neregistrovaný) 213.226.232.---

    20. 7. 2015 7:16

    Dobrý den, prosím o radu (můj první případ)
    Zam- yně donesla od lékaře zprávu, že nemůže nosit břemena težší než 5 kg. Tím pádem mi jí nemůžeme nabídnout jinou vhodnou práci. Co jsem tady pročítala v diskuzích, dám jí tedy výpověď dle § 52 písm. e) k datu ukončení neschopenky17.7.. od 1.8. jí poběží 2 měsíční výpovědní doba a firma jí bude platit 2 měsíce průměrem???? Ještě má i pár dní loňské dovolené, můžeme jí nechat čerpat dovolenou + letošní?? děkuji Vám velice za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2015 8:07

      katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: Výpověď §52 písm. e
      Nestačí nějaká zpráva od nějakého lékaře. Pošlete ji k "závodnímu" na prohlídku a ať donese posudek.
      Dovolenou nechte čerpat.

    • 20. 7. 2015 8:28

      majda77 (neregistrovaný) 213.226.232.---

      Re: Výpověď §52 písm. e
      ještě se tedy zeptám, kdyby přistoupila k ukončení PP Dohodou z její strany, že by neměla vykonávat tuto práci, taky lze?? a pokud by to tedy nepřijala, tak bych jí poslala k závodnímu a dle posudku by se rozhodlo, i když co jsem takhle zaslechla, doktoři to moc nechtějí vypisovat, že tu práci nemůžou vykonávat....

    • 20. 7. 2015 8:50

      katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: Výpověď §52 písm. e
      Dohoda není ze strany, dohoda je obou stran, a lze kdykoliv. K závodnímu jí pošlete v každém případě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).