Hlavní navigace

Daňové odpočty na děti - paušální výdaje

  • (neregistrovaný) 90.181.244.---

    20. 7. 2015 9:09

    Dobrý den, prosím o pomoc s následujícím:
    OSVČ, výdaje za rok 2015 chce uplatňovat paušálem.
    V s.r.o. má příjem jako jednatel 2400 Kč/měs. na základě Smlouvy o výkonu funkce.
    Aby si v daňovém přiznání mohl uplatnit odpočty na 2 děti, musí být zaměstnán a daňový základ ze zaměstnání musí být větší, než daňový základ z podnikání.
    Je z tohoto pohledu DPP a příjem jednatele zaměstnání?

    Děkuji moc za jakoukoli radu. Kája

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2015 9:24

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Daňové odpočty na děti - paušální vý
      Posuzuje se celkový základ daně. § 35ca

    • 20. 7. 2015 10:20

      KájaK. (neregistrovaný) 90.181.244.---

      Re: Daňové odpočty na děti - paušální vý
      Děkuji za nakopnutí :-) Kája

    • 20. 7. 2015 10:22

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Není zač.
      >>>Dobrý den, prosím o pomoc s následujícím:
      >>>OSVČ, výdaje za rok 2015 chce uplatňovat paušálem.
      >>>V s.r.o. má příjem jako jednatel 2400 Kč/měs. na
      >>>základě Smlouvy o výkonu funkce.
      >>>Aby si v daňovém přiznání mohl uplatnit odpočty na 2
      >>>děti, musí být zaměstnán a daňový základ ze
      >>>zaměstnání
      >>>musí být větší, než daňový základ z podnikání.
      >>>Je z tohoto pohledu DPP a příjem jednatele
      >>>zaměstnání?
      >>>
      >>>Děkuji moc za jakoukoli radu. Kája
      >>
      >>Posuzuje se celkový základ daně. § 35ca
      >
      >Děkuji za nakopnutí :-) Kája

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).