Hlavní navigace

Zaručená mzda

 • (neregistrovaný) 83.208.16.---

  21. 7. 2015 13:00

  Dobrý den ,jsme s.r.o. a máme ve vnitřním předpise stanoveno a písemně odsouhlaseno zaměstnanci,že 5-ti zaměstnancům je stanovena zaručená mzda ve skupině 3, ale vyplácíme těmto zaměstnancům i dvojnásobek této mzdy (nejedná se o formu odměn nebo prémií)jedná se o celkovou hr.mzdu. Jsme výrobní závod a mzdy se odvijí od zakázek ,které jsou různorodé. Může to tak prosím být. Dále prosím jaký je rozdíl mezi prémií a odměnou.Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 7. 2015 14:16

   Michaela S. (neregistrovaný) 92.61.80.---

   Re: zaručená mzda
   Pokud zaměstnanci vykonávají práci ve skupině prací 3, budete hlídat, zda jejich měsíční výdělek dosahuje zaručené mzdy, pokud ne, měli byste rozdíl doplatit, a to i v případě, že v daném měsíci např. nebyly zakázky.

   S pojmem odměny pracuje zákoník práce naopak pojem prémie nezná. Pokud však chcete zaměstnancům vyplatit odměnu/prémii, která není založena nárokem vyplývajícím ze ZP, je jedno, jaký název tomuto plnění dáte.

  • 21. 7. 2015 14:28

   VH

   Re: zaručená mzda
   Dříve se za prémie považovalo plnění nad rámec měsíční mzdy, pro jehož přiznání zaměstnavatel předem stanovil podmínky. kritéria, termín pro splnění daného úkolu apod. NS kdysi rozhodl, že pokud zaměstnanec stanoveným podmínkám vyhověl, přiznání a vyplacení "prémií" se pro něho stalo nárokem a bylo vynutitelné. U některých zaměstnavatelů se pro toto plnění používá označení cílové odměny.
   "Odměny" na rozdíl od prémií představují plnění, pro jehož přiznání nejsou stanovena pravidla, jejich přiznání záleží na rozhodnutí zaměstnavatele, které v podstatě není přezkoumatelné.

  • 21. 7. 2015 15:30

   Jana 1 (neregistrovaný) 83.208.16.---

   Re: zaručená mzda
   Děkuji moc za odpovědi, co se týče zaručené mzdy tak vlastně navíc můžu zaplatit tam mi postih nahrozí a co se týče slova odměny/prémie budeme používat slovo odměny , ještě jednou děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).