Hlavní navigace

Prosím alli - záloha z EU - FÚ

  • (neregistrovaný)

    22. 7. 2015 11:32

    Dobrý den,

    jak jste mi poradila, dala jsem přijatou zálohu za služby dle par. 9
    do přiznání k DPH za 6/2015 (práce na movité věci),
    do SH ne, do SH až v 8/2015, kdy bude věc odvezena do SR.

    Stále volají z FÚ, teď chtějí komentář, neporadíte?
    Už si nevím rady, par. 24 a a par. 102 odst. 1 ZDP jsem jim řekla, co mám dělat dál???

    Dík za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 7. 2015 12:25

      Daniela K. (neregistrovaný)

      Re: Prosím alli - záloha z EU - FÚ
      Paní alli je odborník na DPH a EU a poradila vám správně, ale z vlastní zkušenosti vím, že s tímto správným postupem mají FÚ problém.
      Proto se v praxi "ustálilo" nebo je doporučeno řešit vámi uvedený případ v jednom kroku.
      1) máte-li z jiných přijatých plnění nárok na plný odpočet DPH:
      až poskytnutím služby do Př. + SH současně do zd.období = u vás
      v 8/2015
      2) u kráceného odpočtu DPH: záloha do Př. + SH současně = u vás by bylo v 6/2015

    • 22. 7. 2015 12:31

      alli (neregistrovaný)

      Re: Prosím alli - záloha z EU - FÚ
      nevím, jaký chtějí komentář, v §24a odst. 1 je napsáno, do kterého období se vykazuje plnění - u vás je to ke dni přijetí úplaty, protože předchází den poskytnutí služby
      do souhrnného hlášení se tato částka neuvádí, protože do souhrnného hlášení se uvádí údaj o hodnotě poskytnuté služby, a ne úhrada
      náš FÚ to pochopil a chápu, že jednání s některými zaměstnanci FÚ je "peklo"
      ať vám tedy řeknou, dle kterého ustanovení ZDPH a jak se to podle nich udělat
      do budoucna asi bude pro vás lepší uvádět jako DUZP den vystavení DD, abyste se vyhnula "srážce s kompetentním správcem daně"

    • 22. 7. 2015 12:47

      m. (neregistrovaný)

      Re: Děkuji oběma.
      Díky, paní alli, už jsem z toho dnešního telefonování na nervy, člověk se snaží dělat vše poctivě a ono se to obrátí do problému.
      Srážka s blbcem, to je věc, ... Ale Vám osobně moc děkuji za ochotu nám neznalým vždy poradit. Když má něco člověk
      jednou za rok, tak tápe.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).