Hlavní navigace

Přeúčtování služby mimo EU českou firmou

  • (neregistrovaný) 82.113.52.---

    22. 7. 2015 18:43

    Dobrý den, prosím o radu. Poskytujeme službu mimo EU, ale platby nám chodí od českého zastoupení, které inkasuje USD a nám vyplácí CZK. Platbu sníží o provizi. Je naší povinností vystavit fakturu českému zastoupení a přidat DPH? Za rady předem děkuji, Jan

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 7. 2015 19:00

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Přeúčtování služby mimo EU českou fi
      poskytujete službu mimo EU zastoupení s českým DIČ? na provizi vám české zastoupení zasílá DD s DPH?

    • 22. 7. 2015 23:29

      Janek (neregistrovaný) 212.80.67.---

      Re: Přeúčtování služby mimo EU českou fi
      Ano, poskytujeme službu mimo EU a zastoupení je s českým DIČ. Zastoupení nám zasílá pouze výpočet platby za službu, přepočtený na CZK, kterou poskytujeme do USA. A na základě tohoto výpočtu, který je ponížen o provizi, nám zasílá platbu. Zastoupení odmítá fakturaci s DPH s odůvodněním, že služba je poskytována do USA...

    • 23. 7. 2015 6:48

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Přeúčtování služby mimo EU českou fi
      u služeb dle §9 odst. 1 ZDPH nezáleží, kde je služba poskytována, ale kde má sídlo váš odběratel
      pokud fakturujete na české DIČ, pak faktura s DPH, ale nepíšete, jaké služby poskytujete, možná nejde o služby dle §9 odst. 1 ZDPH
      za provizi nemáte žádnou fakturu?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).