Hlavní navigace

Manipulace VZV hrazena zaměstnavatelem

• (neregistrovaný) 46.13.179.---

24. 7. 2015 9:31

Dobrý den,
    na základě nabídky ze strany mého zaměstnavatele, jsem prošel zákl. školením a praktickém zaučení obsluh MV, které mi zaměstnavatel uhradil.
    A teď po mně chce zaměstavatel podepsat Dodatek k pracovní smlouvě, kde se zavážu k tomu, že pokud nebudu pro společnost pracovat následující dva roky, budu muset toto školení uhradit v plné výši.
    Může toto zaměstnavatel po mně požadovat?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 7. 2015 11:45

Michaela S. (neregistrovaný) 92.61.80.---

Re: Manipulace VZV hrazena zaměstnavatel
      Dodatek smlouvy je pořád ujednání dvou strav-vás i zaměstnavatele, tzn. obě strany s ním musí souhlasit.

K samotnému školení - protože jde o prohloubení kvalifikace, dohoda o setrvání v pracovním poměru za úhradu nákladů spojených se školením lze sjednat v kvalifikační dohodě pouze přesahují-li tyto náklady 75000 Kč. V tom případě nelze prohloubení kvalifikace zaměstnanci uložit.

Opět platí, že má jít o DOHODU, tzn. že musí obě strany souhlasit.

• 24. 7. 2015 16:24

bukaj (neregistrovaný) 109.81.210.---

Dekuji za odpoved. Ja s tim souhlasim, ze se upisu na ty dva roky, ale muze to tak zamestnavatel udelat? Tim dodatkem k pracovni smlouve?

• 27. 7. 2015 7:13

Michaela S. (neregistrovaný) 92.61.80.---

Většinou se kvalifikační dohoda uzavírá samostatně, ale nevím o ničem co by bránila tomu, aby byla součástí pracovní smlouvy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).